Держдума РФ назвала український закон про освіту актом етноциду росіян

  Держдума направить свою заяву в ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації
  Російська Держдума прийняла заяву про неприпустимість запровадження обмежень в Україні для здобуття освіти рідними мовами корінними народами і національними меншинами. Таким чином Держдума відреагувала на підписання президентом України Петром Порошенком закону «Про освіту». «Підписаний президентом України Закон «Про
  • 27 Вересня, 12:43
  • Розсилка

  Держдума направить свою заяву в ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації

  Російська Держдума прийняла заяву про неприпустимість запровадження обмежень в Україні для здобуття освіти рідними мовами корінними народами і національними меншинами. Таким чином Держдума відреагувала на підписання президентом України Петром Порошенком закону «Про освіту».

  «Підписаний президентом України Закон «Про освіту» стане актом етноциду (політикою винищування національної ідентичності етносу. – Ред.) російського народу в Україні», - йдеться в заяві, прийнятій на засіданні в середу.

  «Підписаний 25 вересня 2017 року президентом України закон «Про освіту» нехтує базовими стандартами ООН і Ради Європи про захист мовної самобутності корінних народів і нацменшин, закріпленими в міжнародних договорах, ратифікованих Україною», - йдеться в документі.

  У ньому вказується на те, що з 2020 року система освіти стане повністю україномовною, що приведе до зникнення російськомовних шкіл і класів, а також шкіл для національних меншин.

  На думку Держдуми РФ, закон «грубо притискає і дискримінує права значної частини населення України - мільйонів росіян, болгар, угорців, греків, молдаван, поляків, румун та інших носіїв регіональних мов і мов меншин України».

  Крім того, парламентарі заявили про солідарність із протестною позицією влади Болгарії, Угорщини, Греції, Молдови, Польщі та Румунії і закликають парламенти інших держав, офіційні мови яких визнані Україною регіональними мовами і мовами національних меншин, зробити кроки для засудження ухваленого закону «Про освіту».

  Зазначено, що заяву буде направлено в ООН, Міжпарламентський союз, Міжпарламентську Асамблею держав-учасниць СНД, Парламентську асамблею Організації Договору про колективну безпеку (ПА ОДКБ), Парламентську асамблею Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ), Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ), Генсеку Ради Європи, до парламентів європейських держав.

  Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту.

  Закон набуває чинності 28 вересня.

  Угорщина через український закон про освіту хоче розслідування від ООН.

  Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиятро заявив, що уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закону «Про освіту».

  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич анонсувала дату переговорів між Україною та Угорщиною щодо закону «Про освіту». При цьому зустріч із міністром освіти Румунії відбудеться вже цієї середи, 27 вересня.

  Через протести ряду країн, передусім Угорщини, Україна направила статтю 7 закону про освіту на експертизу до Ради Європи.

  Читайте також статті: 

  Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували

  Державна мова: право чи обов’язок

  Джерело: Інтерфакс-Україна

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ