Генпрокурор Венедіктова забрала повноваження у свого заступника

Генпрокурор Венедіктова забрала повноваження у свого заступника
Гюндуз Мамедов буде працювати в Департаменті захисту інтересів дітей та протидії насильству і співпрацювати із Тренінговим центром прокурорів України
Фото з відкритих джерел

Венедіктова передала «департамент війни» під керівництво Якубовського

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова забрала керівництво Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, які вчинили в умовах збройного конфлікту, у Гюндуза Мамедова і передала Максиму Якубовському, у якого може бути конфлікт інтересів.

На сайті Офісу генпрокурора є відповідний наказ від 29 червня.

Відомо, що Мамедов буде й надалі працювати в Департаменті захисту інтересів дітей та протидії насильству і співпрацювати із Тренінговим центром прокурорів України.

Зазначимо, що Мамєдов створив, а потім курував Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, що здійснює процесуальне керівництво у найбільш тяжких та резонансних кримінальних провадженнях. Це провадження, які пов'язані із вчиненням кримінальних правопорушень в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру, а також злочинів щодо здійснення терористичної діяльності, посягань на територіальну цілісність України, ведення агресивної війни, злочинів, пов'язаних з серйозними порушеннями норм міжнародного гуманітарного права та грубими порушеннями прав людини.

Отже, відтепер Якубовский керуватиме Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, які вчинили в умовах збройного конфлікту.

Зазначимо, Департамент був створений ще у структурі Генеральної прокуратури в жовтні 2019 року. Продовжив роботу і в Офісі Генерального прокурора.

На центральному рівні вперше з 2014 року була систематизована та налагоджена робота щодо виявлення, фіксації та координації розслідувань злочинів проти основ національної безпеки та найтяжчих порушень міжнародного гуманітарного права, що вчиняються на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Департамент формує єдину практику з розслідування найтяжчих злочинів та грубих порушень прав людини на основі міжнародної практики.

Він координує розслідування таких резонансних справ, як захоплення Криму, MH17, Іловайська та Дебальцевська трагедії, захоплення моряків у Керченській протоці, збиття українського пасажирського літака в Ірані тощо. Загалом це 160 масштабних кримінальних проваджень щодо 177 осіб.

Цей же департамент розслідує справу стосовно організації «Український вибір», яку очолює Віктор Медведчук.

Також на етапі створення мобільні групи, що фіксуватимуть порушення МГП, прав людини, що мали місце в певний період часу на конкретній території, звільненій від окупації у 2014–2015 роках.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: