рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Євродепутати розкритикували «атаки» на НАБУ і вплив Коломойського на політиків

  • Розсилка
  Лист за підписом цих депутатів Європарламенту, в якому висловлюється глибоке занепокоєння у зв’язку з підривом незалежності НАБУ, направлено президентові України та голові Верховної Ради - Євродепутати розкритикували «атаки» на НАБУ і вплив Коломойського на політиків
  Лист за підписом цих депутатів Європарламенту, в якому висловлюється глибоке занепокоєння у зв’язку з підривом незалежності НАБУ, направлено президентові України та голові Верховної Ради

  Необмежений політичний та фінансовий вплив Коломойського на українських політиків ставить під загрозу європейське майбутнє України, йдеться у заяві групи євродепутатів

  Група депутатів Європарламенту з-поміж друзів України висловила гостру критику щодо спроб певних політичних сил в Україні дискредитувати та відправити у відставку керівництво НАБУ.

  Про це йдеться у заяві, текст якої «Укрінформ» отримав від заступника голови делегації Європарламенту в парламентському Комітеті асоціації ЄС - Україна Віоли фон Крамон-Таубадель.

  «Ситуація в Україні набула вкрай драматичного розвитку цього тижня, мірою того як депутати Верховної Ради послідовно намагаються створити основу для відставки керівництва НАБУ, що видається політично мотивованими діями», - зазначили депутати Європарламенту.

  Вони нагадали, що незалежність НАБУ була однією з ключових умов у Плані дій щодо візової лібералізації між ЄС і Україною. Поряд із Вищим антикорупційним судом ЄС сприймає НАБУ як центральну частину антикорупційних реформ в Україні. Співпраця, яка почала налагоджуватися між НАБУ та Офісом генпрокурора, давала надію, що випадки корупції з боку високопосадовців будуть нарешті розслідувані й передані правосуддю.

  «Принципово важливою є справа ПриватБанку, що висвітлює нерозкритий та небезпечний вплив потужних тіньових гравців на українських політиків та інституції. Зазіхання на незалежність ключової урядової структури, головним завданням якої є розслідування критично важливих ризиків, піддають ерозії довіру до антикорупційних зусиль уряду України», - наголошується у документі.

  «Замість прозорого та незалежного розслідування поведінки керівництва НАБУ ми бачимо явне політичне замовлення, скероване олігархом Коломойським. Його необмежений політичний та фінансовий вплив на українських політиків ставить під загрозу європейське майбутнє України та призводить до зловживань довірою, яку народ України виявив до уряду Зеленського», - зазначила з цього приводу Віола фон Крамон-Таубадель.

  Вона наголосила, що поспішне переписування законів, спрямоване проти автономії однієї конкретної установи, має деструктивний потенціал, здатний не лише припинити фінансову підтримку України з боку ЄС та МВФ, а й скасувати угоду про лібералізацію візового режиму та незворотно повернути Україну на російську орбіту.

  «Особисті та бізнесові інтереси однієї персони не мають переважати над інтересами та майбуттям 42 мільйонів українців, які заслуговують жити у європейській державі, вільній від корупції. Я маю намір невблаганно захищати європейський вибір України, навіть якщо багато хто з українських політиків вагається та робить інший вибір», - додала депутат Європарламенту.

  Позицію Віоли фон Крамон-Таубадель поділяють відомі європейські політики, серед яких Аттіла Апа-Ковач, Пятрас Ауштрявічус, Рейнгард Бутикофер, Раса Юкнявічіне, Андрюс Кубілюс та Девід Лега.

  Лист за підписом цих депутатів Європарламенту, в якому висловлюється глибоке занепокоєння у зв’язку з підривом незалежності НАБУ, направлено президентові України та голові Верховної Ради.

  Нагадаємо, фракція «Слуга народу» подасть законопроєкт щодо звільнення директора Національного антикорупційного бюро України Арема Ситника, про що повідомив замголови комітету з питань організації державної влади Олександр Качура.

  Як повідомлялось, на початку лютого в парламент внесли постанову №3039 про звільнення Ситника.

  Додамо також, Держбюро розслідувань звинувачує Ситника в тому, що він за чужий рахунок відпочивав на території мисливського господарства «Поліське - Сарни» в Рівненській області, загальна сума якого склала не менше півмільйона гривень.

  Нагадаємо, Ситника внесено до реєстру корупціонерів.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ