Карпюк і Клих просять про переведення в Україну

  Мінюст України отримав заяви від Карпюка та Клиха
  Міністерство юстиції України отримало звернення від незаконно засуджених в Росії Миколи Карпюка та Станіслава Клиха про переведення їх в Україну. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов. [READ_MORE] «Отримали звернення про переведення в Україну від Миколи Карпюка та Станіслава Клиха,
  • 29 Листопада, 2016, 18:19
  • Розсилка
  Микола Карпюк і Станіслав Клих
  Микола Карпюк і Станіслав Клих

  Мінюст України отримав заяви від Карпюка та Клиха

  Міністерство юстиції України отримало звернення від незаконно засуджених в Росії Миколи Карпюка та Станіслава Клиха про переведення їх в Україну. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.  «Отримали звернення про переведення в Україну від Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, незаконно засуджених в Чечні. Негайно відправимо відповідні запити в РФ», - написав він.


  1


  2_02

  Пєтухов пояснив, що Карпюк та Клих написали заяви в ізоляторі, а Федеральна служба виконання покарань РФ направила їх Мінюсту України. Самі листи незаконно засуджених українців Мінюст не оприлюднює.

  Як відомо, 26 жовтня Верховний суд РФ відмовився звільнити Карпюка та Клиха.

  У травні цього року Верховний суд Чечні засудив Клиха і Карпюка до 20 років і 22,5 років ув'язнення, відповідно, у колонії суворого режиму. У Росії їх засудили за нібито участь у банді, вбивстві та замаху на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню. Крім того, Карпюк нібито наприкінці 1994 року – на початку 1995 року сам брав у них участь. Голова слідчого комітету РФ Юрій Бастрикін заявляв, що засуджені входили до УНА-УНСО і воювали в Чечні разом з колишнім прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Проте жодних доказів цього так і не було оприлюднено, хіба що окрім зізнань Станіслава Клиха, здобутих, як стверджують його захисники, за допомогою тортур.

  Марина Дубровіна, адвокат Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, в інтерв’ю «Главкому» розповіла, що вона та її колеги неодноразово просили Арсенія Яценюка дати свідчення у письмовому вигляді щодо справи Клиха та Карпюка. Однак колишній український прем’єр досі не виходив на зв'язок із захистом українців.

  22 жовтня член Громадської спостережної комісії Москви з контролю над дотриманням прав ув'язнених Зоя Свєтова повідомила, що Клих збожеволів внаслідок тортур, які застосовували до нього при затриманні та під час попереднього слідства

  МЗС України вимагає від Росії негайно звільнити Карпюка та Клиха.

  Мін'юст України направив до РФ кілька запитів про екстрадицію українців.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ