рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Мати семикласниці хоче через суд скасувати нову редакцію українського правопису

  • Розсилка
  Мати семикласниці хоче через суд скасувати нову редакцію українського правопису

  Нова редакція правопису ускладнить вивчення та грамотне використання української мови

  До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов проти Кабміну від матері учениці сьомого класу, яка вимагає скасувати нову редакцію українського правопису.

  Про це повідомляє прес-служба суду.

  Позивачка просить визнати недійсною відповідну постанову уряду, бо, на її думку, Кабінет міністрів «діяв поза межами своїх повноважень».

  «Та не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання», — йдеться у повідомленні.

  У суді зазначили, що вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

  Раніше повідомлялося, що 3 червня набудуть чинності зміни в правописі. Міністерство освіти просить громадян вже використовувати нову редакцію українського правопису.

  Нагадаємо, 22 травня Кабінет міністрів схвалив «Український правопис» у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису. На сайті Міністерства освіти та науки остаточна версія змін ще не була опублікована. Там був тільки проект нового правопису, який люди помилково сприйняли як те, що ухвалив уряд.

  Повний текст нової редакції «Українського правопису» з’явився тільки 24 травня на сайті Інституту мовознавства ім. Потебні НАНУ. Але він не може вважатися офіційним документом.

  В Міносвіти зазначають, що у серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3 тис. пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів влади, окремих громадян. При цьому не повідомляється, скільки з них були враховані.

   Читайте також: 
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ