Міністерство юстиції України шукає майно боржників «Газпрому»

Міністерство юстиції України шукає майно боржників «Газпрому»
«Газпром»

У «Газпрому» дуже багато активів, які легко конвертуються в засоби, заявив міністр юстиції

Борги російського газового монополіста «Газпрому» перед Україною частково можуть бути погашені боржниками компанії. 

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі телеканалу ICTV.

«Те, що «Газпром» має на території України, ми вже забрали до державного бюджету. Зараз ми ще шукаємо те, що знаходиться у його боржників на території України. Це теж юридичний процес, і ми це зробимо. У іноземних юрисдикціях, в Європі у «Газпрому» дуже багато активів. І тих активів, які легко конвертуються в засоби. Це і газ в сховищах, і цінні папери, і кошти на рахунках», - сказав він.

Петренко наголосив, що рішення Стокгольмського арбітражу виконується примусово в будь-якій країні ЄС.

«Те ж саме стосується рішення національного суду, яке ми також будемо визнавати і надавати для примусового виконання в країнах Європейського Союзу», - зазначив міністр.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» претендуватиме на компенсацію від «Газпрому» в розмірі до 15 млрд доларів у разі, якщо тарифи на транзит газу по території України будуть переглянуті.

Як відомо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК «Нафтогаз України» компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.

Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.

Компанія «Нафтогаз» розцінює відмову «Газпрому» від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення арбітражу. «Нафтогаз»планує вимагати від «Газпрому» компенсації збитків, понесених в результаті цього порушення.

1 березня «Укртрансгаз» заявив про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС.

2 березня компанія «Нафтогаз Україна» звернулася з проханням до українців прикрутити тиск у котлах через дії російського «Газпрому».

Також 2 березня в Україні закрили школи і вузи через витівки «Газпрому».

Читайте також: 

Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі

Стокгольмська трагедія Гройсмана

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: