рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Нафтогаз» назвав точну суму збитків від окупації Криму

  • Розсилка
  «Нафтогаз» назвав точну суму збитків від окупації Криму

  Усні слухання з питань розміру компенсації відбудуться в травні 2020 року в Гаазі

  НАК «Нафтогаз України» і шість компаній групи «Нафтогаз» подали відповідь на зустрічну заяву Російської Федерації щодо розміру компенсації збитків у рамках арбітражного виробництва при Постійній палаті третейського суду в Гаазі. Про це повідомляє пресслужба НАК.

  Як відзначили в пресслужбі, «Нафтогаз» додатково обґрунтував свою заяву щодо розміру компенсації збитків, завданих незаконною експропріацією кримських активів «Нафтогазу» у 2014 році - розмір збитків плюс відсотки оцінюється приблизно в 8 млрд доларів.

  Нагадаємо, в жовтні 2016 року «Нафтогаз» ініціював арбітражне провадження проти Російської Федерації на підставі українсько-російської угоди про захист інвестицій. «Нафтогаз» просить арбітражний трибунал зобов'язати РФ за незаконну експропріацію стратегічно важливих енергетичних активів «Нафтогазу», які стали однією з основних мішеней Росії в ході незаконного вторгнення і окупації Криму у 2014 році.

  У лютому 2019 року трибунал визнав свою юрисдикцію на розгляд справи і визнав, що Російська Федерація незаконно експропріювала активи «Нафтогазу». Відповідно, поточна, друга стадія арбітражного провадження стосується тільки визначення розміру компенсації втрат «Нафтогазу».

  У грудні 2019 року Росія подала зустрічну заяву щодо розміру компенсації збитків, але не заявила якогось альтернативного розрахунку збитків.

  Усні слухання з питань розміру компенсації відбудуться в травні 2020 року в Гаазі. Остаточне рішення щодо суми компенсації очікується до середини 2021 року.

   


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ