Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  НАЗК повідомило про запуск оновленого реєстру корупціонерів

  • Розсилка
  НАЗК повідомило про запуск оновленого реєстру корупціонерів

  Реєстр працює у звичному режимі, довідка про осіб видається безкоштовно

  Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про початок роботи Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

  Про це передає пресслужба НАЗК.

  Зазначається, що Реєстр станом на 29 липня 2019 працює в штатному режимі. Крім того, НАЗК в рамках проведення спеціальної перевірки щодо осіб, котрі претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перевірятиме наявність відомостей про кандидатів у цьому реєстрі.  НАЗК зазначає, що строк отримання довідки про корупціонерів та інормації про наявність їх у цьому реєстрі скорочено до 5 хвилин.

  «Для цього у реєстрі передбачена функція самостійного безоплатного отримання фізичними та юридичними особами - учасниками публічних закупівель вищевказаної інформаційної довідки, чим виключено корупційну складову», - йдеться у повідомленні.

  За даними НАЗК, від початку роботи реєстру самостійно сформовані та отримані фізичними та юридичними особами 43 тисячі 713 таких довідок. Також Нацагентство надало 580 витягів з реєстру у відповідь на звернення фізичних осіб.

  «За період ведення реєстру у рамках проведення спеціальної перевірки...НАЗК здійснило перевірку відомостей стосовно 3724 осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

  Всього з початку роботи реєстру опрацьовано 6210 електронних копій судових рішень, у яких вказано, що 2262 осіб судом визнані винними та притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

  Реєстр розпочав свою роботу 4 лютого 2019 року. Детально з особливостями роботи Реєстру можна ознайомитися на офіційному сайті НАЗК у рубриці «Запобігання та виявлення корупції», розділ «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення».

  Нагадаємо, 29 липня платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot, повідомила, що Мін’юст припинив публікувати реєстр корупціонерів у форматі відкритих даних. Як зазначається, згідно з останнім оновленням в Україні було зареєстровано понад 23,9 тисячі корупціонерів.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ