Одужання від Covid-19: які є проблеми для здоров’я та ризик повторного зараження

Одужання від Covid-19: які є проблеми для здоров’я та ризик повторного зараження
Лікарі у Гонгонгу виявили знижену функцію легенів та постійну задишку у декого з пацієнтів, які одужали після Covid-19

Новий коронавірус особливо вражає нижні дихальні шляхи - легені

У декого з пацієнтів, які одужали після зараження Covid-19, китайські науковці виявили затемнення у легенях, що може свідчити про ураження цього органу. Проте є й добра новина: ймовірність повторно заразитися коронавірусом дуже низька.

Про це пише DW.

Зазначається, що протягом наступних місяців дослідники з'ясовуватимуть, чи матимуть пацієнти, що одужали після Covid-19, окремі відкладені у часі наслідки хвороби. Насамперед у фокусі перебувають легені. Оскільки новий збудник Sars-CoV-2 насамперед вражає внутрішні дихальні шляхи, інфіковані у випадку перебігу захворювання у тяжкій або середньої тяжкості формі здебільшого страждають на сухий кашель, задуху та/або пневмонію.

Утім, не виключено, що проблеми зі здоров'ям можуть бути й після одужання. Лікарі у Гонгонгу виявили знижену функцію легенів та постійну задишку у декого з пацієнтів, які одужали після Covid-19. І хоча дослідження проводилося на порівняно невеликій групі, але його результати дають перші свідчення про те, що після захворювання можуть виникнути відкладені у часі наслідки.

«У декого з пацієнтів функція легень після одужання могла знизитися приблизно на 20-30%, - стверджує доктор Оуен Цанг Так-їн, медичний директор центру інфекційних захворювань у Лікарні принцеси Маргарет у Гонгонгу. – Вони задихаються, коли починають йти дещо швидше».

У декого з пацієнтів під час комп'ютерної томографії у легенях було виявлено затемнення, яке може вказувати на ураження органу. Раніше аналогічні наслідки хвороби спостерігалися також під час досліджень у китайському Ухані на початку лютого цього року. У рамках одного з досліджень, проведених у лікарні при Уханському університеті, було проаналізовано 140 знімків легенів пацієнтів, і в усіх випадках було встановлено їх затемнення.

Тепер подальші дослідження людей, які вилікувалися від Covid-19, повинні показати, чи розвивається у них легеневий фіброз, під час якого відбувається запалення сполучних тканин в легенях. Це призводить до патологічного розмноження сполучних тканин між альвеолами легень та кровоносними судинами довкола них.

Через це ускладнюється потрапляння кисню до кровоносних судин, легені стають жорсткішими, а дихання стає неглибоким і частим. Наслідками є порушення дихання, задишка та сухий рефлекторний кашель, фізична дієздатність падає і навіть щоденні справи людині стає важко виконувати.

Як відомо, фіброз легенів не лікується, оскільки легеневі тканини, що зазнали рубцевих змін, більше не відновлюються. Але розвиток фіброзу легенів можна затримати або навіть зупинити, якщо вчасно його діагностувати.

Також варто зазначити, що більшість експертів переконана, що люди, які перехворіли на Covid-19і одужали, мають після цього імунітет проти нового вірусу Sars-CoV-2. Зрештою, імунна система людини під час інфікування виробила якраз ті антитіла, які знешкодили збудник хвороби.

Це стосується також й тих людей, у яких хвороба спостерігалася у легкій формі, з легкими симптомами або навіть без них. Попри це, їхня імунна система зреагувала на вірус і виробила відповідні антитіла. Тому нове зараження коронавірусом для людей, які вже перехворіли ним, є дуже малоймовірним, вважають медики.

Нагадаємо, в Україні станом на вечір суботи зафіксовано 47 випадків захворювання на коронавірус.

Раніше у МОЗ заявили, що сподіватися на те, що вірус обійде Україну стороною, хибно.

До слова, Рада може ввести надзвичайний стан в Україні 24 березня.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: