Різдво та карантин: що заборонено і що дозволено на свята

Різдво та карантин: що заборонено і що дозволено на свята
Різдво Христове за григоріанським календарем святкується в умовах карантину
Фото з відкритих джерел

25 грудня немає жорсткого карантину, але деякі заборони діють

Сьогодні, 25 грудня, в Україні відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем: з 2017 року 25 грудня оголошено вихідним днем.

Таким чином, громадяни України відпочиватимуть три дні - 25-27 грудня.

Хоча жорсткий карантин розпочнеться з 8 січня 2021 року, проте з 19 грудня перелік карантинних обмежень у деяких сферах змінився. Кабмін встановив нові заборони щодо проведення масових заходів і розваг, а також вніс зміни до графіку роботи закладів громадського харчування. 

Які заборони діють

Продовжують діяти протиепідемічні заходи «помаранчевої» зони, а також додаткові обмеження карантину через коронавірус:

  • проведення концертів, вистав, святкових виступів в освітніх закладах за участю дітей із більш ніж одного класу або групи і з запрошеними відвідувачами;
  • банкети, майстер-класи, публічні заходи в розважальних закладах, кафе, ресторанах;
  • кількість відвідувачів культурних установ (музеїв, виставок, галерей) обмежується – не більше однієї людини на 10 кв. м;
  • релігійні заходи заборонено проводити в приміщеннях із кількістю учасників понад однієї особи на 5 кв.м. На відкритому повітрі обов'язково дотримання відстані між присутніми в 1,5 м.

Що працює

Режим роботи кафе, ресторанів, барів, закусочних продовжується до 23:00, але розрахункові операції мають бути завершені до 22:00.

У період із 23:00 до 07:00 прийом відвідувачів у закладах громадського харчування забороняється, можливе здійснення замовлень на винос і в режимі доставки. Також не дозволяється перебування за одним столиком більше чотирьох дорослих, відстань між столами має складати не менше 2 метра.

Громадський транспорт буде функціонувати з обмеженнями «помаранчевої зони» – кількість пасажирів не повинна перевищувати кількість місць для сидіння, обов'язкова наявність маски.

Міжміське, міжобласне сполучення автомобільним, залізничним транспортом, авіасполучення не буде зупинятися.

Проведення масових заходів (спортивних, соціальних, рекламних та ін.) обмежується кількістю учасників - не більше 20 осіб, обов'язкове дотримання дистанції 1,5 метра.

ТРЦ, магазини, ринки будуть працювати з дотриманням протиепідемічних заходів (наявність засобів захисту в персоналу і відвідувачів, дотримання соціальної дистанції, регулярна дезінфекція).

Кінотеатри, театри та інші заклади культури можуть продовжувати роботу при заповнюваності зали не більше 50%.

Дозволена діяльність спортзалів, басейнів, фітнес-центрів із дотриманням вимоги не більше однієї людини на 20 кв. м.

Дозволена робота готелів, санаторно-курортних установ, реабілітаційних центрів для інвалідів.

Нагадаємо, в Україні з 8 до 24 січня 2021 року включно буде запроваджено посилені карантинні обмеження у зв'язку пандемією коронавірусу. Загалом, карантин в Україні буде продовжений до кінця зими – до 28 лютого 2021 року.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: