Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Парафії УПЦ у Німеччині хочуть залишитися з Філаретом

  • Розсилка
  <span>Священник ПЦУ в Німеччині Петро Боканов, який опікується приходами в німецьких Мангаймі та Франкфурті-на-Майні пояснює, чому німецькі парафії Української церкви виступають проти наданого Україні Томосу</span> - Парафії УПЦ у Німеччині хочуть залишитися з Філаретом
  Священник ПЦУ в Німеччині Петро Боканов, який опікується приходами в німецьких Мангаймі та Франкфурті-на-Майні пояснює, чому німецькі парафії Української церкви виступають проти наданого Україні Томосу
  Facebook Петра Боканова

  Томос не зробив Українську церкву незалежною, - вважає священник Петро Боканов, який опікується парафіями в Мангаймі та Франкфурті-на-Майні

  Парафії Православної церкви в Україні, які перебувають у Німеччині, хочуть залишатися у так званій Українській православній церкві Київського патріархату, а не ставати частиною новоствореної Православної церкви України. Про це в інтерв’ю «Німецькій хвилі» розповів священник ПЦУ Петро Боканов, який опікується парафіями в німецьких Мангаймі та Франкфурті-на-Майні

  «Ми провели збори усіх п'яти парафій - і віряни проголосували за те, що ми залишаємося у підпорядкуванні Київського престолу, який зараз представляє ПЦУ», - розповів священник.

  Справа в тому, що згідно із Томосом, який отримала Православна церква України з рук Вселенського патріарха Варфоломія, закордонні парафії «відтепер підкоряються (...) Вселенському престолу». Натомість німецькі парафії Української церкви не поспішають виконувати умови Томосу. «Жодна парафія з нашого деканату не перейшла в підпорядкування безпосередньо Вселенському патріархату - це Грецька митрополія - чи опосередковано через Українську церкву в діаспорі, яка має центр в Америці» - сказав отець Петро.

  Він пояснив, що такий перехід означав би розрив зв’язків з Україною, на що парафії піти не можуть. «Це означає, що ми припиняємо бути членами Православної церкви України і стаємо, наприклад, членами православної церкви Вселенського патріархату - у Німеччині це Грецька православна метрополія. Ми перестаємо згадувати предстоятеля нашої церкви у молитвах. Це також  має значення, але головне, що ми в цілому губимо нашу пуповину. Ми - одне ціле з Україною. Тому до нас ідуть люди», - пояснив він.

  За словами священнослужителя, у Німеччині немає жодної помісної церкви, яка віддала би своїх діаспорян у підпорядкування Константинополю. «Румунська церква навіть має тут свою митрополію. Сербська церква, Болгарська церква - вони всі опікуються своїми вірянами за кордоном. І наші парафіяни бачать це, знають про це, тому, звісно, не розуміють, чим ми відрізняємося від православних інших помісних церков, представлених у Німеччині», - сказав отець Петро.

  Він повідомив, що тільки дві українські парафії з Німеччини перейшли до Вселенського патріархату, але це були автономні парафії, які ніколи не перебували в німецькому деканаті. «Ми вважаємо, що маємо право на своє волевиявлення. Нас ніхто не може примусити перейти», - сказав він.

  Як повідомляв «Главком», почесний патріарх Філарет неодноразово заявляв, що вважає наданий Україні Томос про автокефалію таким, який не дає незалежності Українській церкві. Як сказав Філарет в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому», Томос Православної церкви України не такий, як у Румунської, Елладської, Сербської, Російської, Болгарської, Польської чи Албанської церкви. «Вони повністю незалежні від Матері-Церкви – Константинопольського патріархату, а, так звана, Православна церква України від нього залежна», - вважає Філарет.

  Читайте також: У конфлікті з патріархом Філаретом Синод УПЦ підтримав Епіфанія

  Патріарх Філарет: Епіфаній - помилка моя велика, але не головна...

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ