Україна ознайомила Радбез ООН з позицією щодо розміщення миротворців, - МЗС

  Клімкін заявив, що проект резолюції про миротворців на Донбасі давно готовий
  Україна ознайомила Рада безпеки ООН і своїх партнерів щодо логіки своєї позиції про розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів в інтерв'ю агентству «Укрінформ». «Ми ознайомили Рада Безпеки ООН і всіх партнерів з
  • 14 Вересня, 03:27
  • Розсилка

  Клімкін заявив, що проект резолюції про миротворців на Донбасі давно готовий

  Україна ознайомила Рада безпеки ООН і своїх партнерів щодо логіки своєї позиції про розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала.

  Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів в інтерв'ю агентству «Укрінформ».

  «Ми ознайомили Рада Безпеки ООН і всіх партнерів з логікою нашої позиції, а будь-які офіційні проекти будемо подавати після того, як в деталях обговоримо її з усіма друзями і партнерами», - завив він.

  Він пояснив, що інакше існує ризик, що Росія буде намагатися використовувати цю ситуацію, щоб або послабити мандат майбутньої місії, або домовлятися з різними партнерами окремо.

  «Хоча, звичайно, проект резолюції у нас давно готовий. Ще в березні 2015 року Президент України офіційно направив Генеральному секретарю ООН і голові Ради Безпеки ООН відповідне звернення. І цей лист було розповсюджено як офіційний документ РБ ООН», - нагадав міністр.

  Раніше повідомлялося, що Генеральна асамблея ООН включила в порядок денний питання миротворчої місії на Донбасі.

  Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. 

  Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летальної зброї.

  Згодом Росія подала в ООН свій проект про миротворців на Донбасі.

  У відповідь постпред України при ООН Єльченко заявив, що в поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості.

  Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ