Україна вимагатиме у окупантів екстрадицію Чийгоза

  11 вересня т.зв. «Верховний суд» анексованого Криму засудив Чийгоза до 8 років ув'язнення в колонії
  Україна проситиме про екстрадицію засудженого в анексованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. [READ_MORE] Про це сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров. «Ми з адвокатами вже збудували подальший
  • 13 Вересня, 20:47
  • Розсилка
  Рефат Чубаров і Ахтем Чийгоз
  Рефат Чубаров і Ахтем Чийгоз

  11 вересня т.зв. «Верховний суд» анексованого Криму засудив Чийгоза до 8 років ув'язнення в колонії

  Україна проситиме про екстрадицію засудженого в анексованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.  Про це сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров.

  «Ми з адвокатами вже збудували подальший план, як рятувати Ахтема Чийгоза, як звільнити інших політичних в'язнів», - заявив він на мітингу в підтримку Чийгоза в середу в Києві.

  Разом з тим, він визнав, що рішення - за президентом РФ.

  «Здійснюючи правові кроки, подаючи апеляцію і рухаючись до Європейського суду з прав людини, ми одночасно будемо намагатися примусити Росію екстрадувати, повернути Ахтема Чийгоза до України», - заявив Чубаров.

  Він зазначив, що для цього є всі підстави. За його словами, те, що у вироку «Верховний суд» анексованого Криму змушений був назвати Чийгоза громадянином України, дає певний шанс і механізм задіяти вказаний інструмент.

  11 вересня т.зв. «Верховний суд» анексованого Криму засудив Чийгоза до 8 років ув'язнення в колонії.

  Чийгоз був затриманий 29 січня 2015 року в Криму за підозрою в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, фактично - за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею кримського парламенту, коли мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство».

  Президент України Петро Порошенко заявив, що вирок Чийгозу є черговим вироком Російській Федерації, яка на міжнародному рівні визнана окупантом.

  Міністр юстиції України Павло Петренко під час зустрічей в Раді Європи порушитьпитання, що стосуються українських політв'язнів в Росії і окупованому нею Криму, а також винесення т.зв. владою Криму незаконного вироку Чийгозові.

   

  Джерело: Українська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ