Віце-спікер: Солдат, що виходять на ротацію, селять у чистому полі в наметах

  Військові живуть в умовах гірших, ніж на передовій, бо там у них хоч є бліндаж, зазначила Сироїд
  Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд в інтерв’ю «Главкому» заявила, що українські військові виходять на ротацію з передової, і замість того, щоб поселити їх у нормальних умовах, у казармах, де вони зможуть помитися і виспатися, їх селять у чистому полі в наметах «Вважається ж, що сектор безпеки і оборони
  • 1 Грудня, 2016, 07:25
  • Розсилка

  Військові живуть в умовах гірших, ніж на передовій, бо там у них хоч є бліндаж, зазначила Сироїд

  Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд в інтерв’ю «Главкому» заявила, що українські військові виходять на ротацію з передової, і замість того, щоб поселити їх у нормальних умовах, у казармах, де вони зможуть помитися і виспатися, їх селять у чистому полі в наметах

  «Вважається ж, що сектор безпеки і оборони – це недоторканне середовище, не можна туди лізти, це – священна корова. Щойно ти туди заходиш, одразу починають говорити, що ти хочеш нашкодити українській армії. А насправді під державною таємницею приховується величезна корупція. Генерал, колишній командувач військ НАТО в Європі Філіп Брідлав колись сказав, що армія починається з гідності солдатів. Солдат повинен мати, чим воювати, знати, як воювати, і розуміти, за що він воює. Проводячи наш невеличкий моніторинг, ми хотіли подивитись, як виглядає український солдат. Що він їсть? У що він одягнений? Де беруться ця їжа і цей одяг? Яку він має аптечку? Яку зброю? Яке технічне оснащення? В яких умовах живе? Якщо солдат не бути мати всього цього, він буде принижений, не мотивований захищати свою землю. А мотивований солдат – це, напевно, найбільше, що нам зараз потрібно», - заявила Сироїд.

  За її словами, українські солдати є фаховими, мають, на жаль, унікальний досвід, бо пережили сухопутну війну в центрі Європи. Але вони досі не мають нормальної форми.

  «Що ми побачили? Солдати у нас є фаховими, вони мають, на жаль, унікальний досвід, бо пережили сухопутну війну в центрі Європи. Так вже давно ніхто не воює. Їхні навички сьогодні є унікальними. Але, до прикладу, вони досі не мають нормальної форми. Так, вона краща, ніж була будь-коли за 25 років. Але її все одно не хочуть носити, а носять вживану німецьку чи американську. Бо у нашій взимку холодно, влітку душно, вона синтетична. То нащо ми випускаємо форму, яку ніхто не хоче носити? Та сама ситуація із взуттям», - зазначила віце-спікер.

  Сироїд підкреслила, що є також питання стосовно проживання наших бійців.

  «Уявіть, хлопці виходять на ротацію з передової, і замість того, щоб поселити їх у нормальних умовах, у казармах, де вони зможуть помитися і виспатися, їх селять у чистому полі в наметах. Хіба це ротація? Вони живуть в умовах гірших, ніж на передовій, бо там у них хоч є бліндажі. Ми дізналися в одній з бригад, що відремонтувати три казарми буде коштувати 20 мільйонів гривень. За два роки не знайшлося 20 мільйонів гривень, аби відремонтувати три казарми? Чому вони не були на це виділені?» – зазначила Сироїд.

  Віце-спікер додала, що таких речей стосовно нашої армії багато.

  «Я вже не кажу про те, що втрачено шпиталь, який американці виділили Україні. Це була відверта недбалість, зловживання з боку директора департаменту Міноборони (з лютого 2015 року директором військово-медичного департаменту є Андрій Верба. – «Главком»). Шпиталь за $7,6 мільйона було просто знищено. У той час як хлопці помирали, бо бракувало екстреної медичної допомоги», – розповіла Сироїд.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ