«Вишеградська група» підтримує розширення ЄС на шість країн

  Серед них не визнана Україною держава Косово
  Глави МЗС країн «Вишеградської групи» підтримують розширення Євросоюзу на шість країн - Чорногорію, Сербію, Македонію, Албанію, Боснію і Герцеговину та не визнану Україною державу Косово. Про це йдеться у спільній декларації, яку ухвалили керівники МЗС Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини у вівторок у Варшаві. [READ_MORE]
  • 29 Листопада, 2016, 17:07
  • Розсилка
  Вишеградська четвірка
  Вишеградська четвірка

  Серед них не визнана Україною держава Косово

  Глави МЗС країн «Вишеградської групи» підтримують розширення Євросоюзу на шість країн - Чорногорію, Сербію, Македонію, Албанію, Боснію і Герцеговину та не визнану Україною державу Косово. Про це йдеться у спільній декларації, яку ухвалили керівники МЗС Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини у вівторок у Варшаві.  «Розширення ЄС є безцінним знаряддям формування безпеки, стабільності і добробуту Західних Балкан. Так як і було записано у глобальній стратегії ЄС, передбачувана політика розширення становить стратегічну інвестицію в безпеку і добробут Європи і вже до цього часу значною мірою сприяла безпеці на континенті», - йдеться у зверненні.

  Міністри «Вишеградської четвірки» висловили підтримку ініціативі створення фонду західних Балкан і готовність до надання цьому проекту технічної підтримки.

  Глави МЗС країн «четвірки» закликали шість країн Балканського регіону активізувати зусилля щодо нормалізації і розвитку відносин із сусідніми країнами і розширення діалогу.

  Перед прийняттям резолюції відбулися переговори глав МЗС 15-ти країн (крім «Вишеградської четвірки» і країн Західних Балкан - ще міністри з Болгарії, Хорватії, Греції, Румунії, Словенії й Італії) з главою європейської дипломатії Федерікою Могеріні.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ