ЗМІ назвали орієнтовну вартість української ікони, подарованої Лаврову
Ікона зберігалася у банку Bank of Srpska, який збанкрутував
Старовинна українська ікона з окупованого Луганська, яку голова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував главі МЗС РФ Сергію Лаврову, оцінюється у 12,5 млн євро. Про це повідомляє телеканал BN TV посилаючись на джерела, наближені до адміністрації Додіка.
Зазначається, що ікона зберігалася у банку Bank of Srpska, який збанкрутував.
«Спірна 300-річна позолочена ікона з Луганська, подарована головою президії БіГ Мілорадом Додіком міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, вартістю 12,5 млн євро, була депонована в банк Bank of Srpska, який поглинув колишній банк UKIO», ─ йдеться у інформації, отриманій телеканалом.
ЗМІ інформують, що позолочена ікона, яка зберігалася на депозиті Banka Srpska, була залишена литовцями, власниками UKIO Bank. «Додіку доповіли, що ікона зміцнить його дружні зв'язки з Росією», ─ йдеться у повідомленні.
«Сама передача подарунків у східній частині Сараєво, як стверджує джерело, виходила за межі всіх протоколів», ─ наголошується у повідомленні.
Як повідомлялося, Україна вимагає від Боснії та Герцеговини повернути ікону з Луганська.
14 грудня очільник МЗС РФ Лавров під час візиту до Боснії і Герцеговини отримав від голови президії БіГ, сербського представника Мілорада Додика у подарунок українську ікону з окупованого Луганська.
Глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на пресконференції 5 січня заявив, що поверне українську ікону, викрадену в Луганську, тим, від кого її отримав, але не Україні.
Додік заявив, що історія про ікону була сфабрикована в Боснії і Україна ніколи не піднімала питання про зникнення ікони.
Раніше глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської заявив, що ікона, яку Мілорад Додік подарував Лаврову, була вивезена з окупованого Донбасу у 2018 році через Росію та Сербію.
Після розголосу у ЗМІ прокуратура Боснії і Герцеговини відкрила справу і намагається встановити, як старовинна українська ікона потрапила до країни.
Місцеві ЗМІ також оприлюднили фото ікони, на якому видно воскову печатку, котра свідчить, що пам’ятка належить Україні.
Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній назвав «політичним жестом» у сторону Росії інцидент у Сараєві.
Коментарі — 0