Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Всі злякалися Путіна. Як у Росії прощалися з правозахисницею Людмилою Алексєєвою

  • Розсилка
  Володимир Путін прийшов попрощатися з Людмилою Алексєєвою - Всі злякалися Путіна. Як у Росії прощалися з правозахисницею Людмилою Алексєєвою
  Володимир Путін прийшов попрощатися з Людмилою Алексєєвою

  Напередодні російський опозиціонер Шендерович закликав усіх, хто буде на прощанні, вийти із залу якщо туди прибуде Володимир Путін

  У Москві в Центральному будинку журналіста пройшла церемонія прощання з правозахисницею Людмилою Алексєєвою.

  «Людмила Михайлівна була для багатьох прикладом громадянської сміливості», - сказала на панахиді публіцист Алла Гербер.

  Серед тих, хто сьогодні прийшов попрощатися з Людмилою Алексєєвою був і президент Росії Володимир Путін.

  Варто зазначити, що вчора російський опозиціонер Віктор Шендерович закликав усіх, хто буде на прощанні, вийти із залу якщо туди прибуде Володимир Путін. Однак, ніхто з присутніх російських опозиційних політиків чи правозахисників не зміг подолати свій страх, щоб бодай якимсь чином прореагувати на візит президента Росії.

  Людмила Алексєєва народилася у 1927 році в Криму, у Євпаторії. У 1950 році вона завершила історичний факультет МДУ, і в ті роки почала займатися самвидавом та правозахисною діяльністю.

  У 1960-х Алексєєва виступала проти арешту письменників, які публікувалися закордоном в обхід цензури. Також вона стала одним з ініціаторів допомоги політичним в’язням та їхнім родинам. У 1968 році її виключили з КПРС та звільнили з роботи, того ж року її неодноразово допитували та обшукували. На початку 1970-х Алексєєву попередили про порушення закону через «розповсюдження антирадянських творів».

  Через тиск Алексєєва виїхала до США та повернулася до Росії майже через 20 років. У 1996-му вона стала головою Московської Гельсінської групи.

  За свою правозахисну діяльність вона написала понад 100 робіт з питань прав людини і була удостоєна багатьох міжнародних премій, зокрема, премію Сахарова у 2009-му.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ