«Малоросійська» казочка Суркова

гібридна війна
«Малоросійська» казочка Суркова
Куратор окупованих Росією територій Владислав Сурков (по центру) та лідери терористичних угруповань ДНР та ЛНР

Про черговий гібридний вихлоп Кремля

Черговий фантастичний сюжет - цього разу про «Малоросію» - вийшов з окупованого Донецька у глобальний інформпростір. На перший погляд, він мало чим відрізняється від подібних історій про «прабабусю, яка пройшла Бухенвальд, Освенцим, Рейк’явік», «Україну, яка через 60 днів припинить своє існування» та «взяття Києва, Львова, Берліна, Лондона».

Дійсно, на фоні триваючої відкритої війни між Україною та Росією, коли окуповано й анексовано Крим, а на Донбасі російські військовослужбовці окупаційної групи військ у складі першого та другого армійських корпусів (належать до новоствореної восьмої армії ЗС РФ зі штабом у Новочеркаську) продовжують убивати українських військових та цивільних, ідея кремлівської маріонетки Захарченка виглядає, як маячня неадекватного адепта «руського міра». Однак, є кілька аспектів, які свідчать, що це не експромт перегрітих голів посіпак російських окупантів, а черговий етап гібридної війни Росії проти України.

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння в останніх аналітичних викладках попереджав, що на фоні цілковитих провалів Путіна на міжнародній арені, безупинного гниття «кримської мрії» та глухого кута російських окупантів на Донбасі, Кремль буде переносити свої зусилля на внутрішню дестабілізацію України. Насправді, ці дії ніколи не припиняються і реалізуються паралельно з військовими, економічними, інформаційними, енергетичними, дипломатичними заходами. Однак, час від часу Кремль міняє вектор своїх потуг, намагаючись, «кошмарити» Україну та Європу з різних боків.

Тому «малоросійська» ідея прозвучала як сигнал про перехід Кремля до активної фази чергового етапу гібридної війни. При цьому складні історико-політико-психіатричні конструкції про «федеративну Малоросію з прапором Богдана Хмельницького», які оголосили в окупованому Донецьку, недовго залишалися у статусі «ідей нескореного народу Донбасу».

Кремлівський куратор проекту «Новоросія» пан Сурков, який особисто керує маріонетками в терористичному угрупованні «ДНР», не забарився з підтримкою проекту «Малоросія». Зважаючи на те, що в останній час Сурков викликає роздратування Путіна недолугими результатами «розбудови молодих республік Донбасу», ідея «федеративної «Малоросії», мабуть, є черговим «креативом» Суркова, що, на його думку, може відновити його реноме «геніального політтехнолога» і повернути «милість найсвітлішого».

Сурков і ПутінСурков і Путін

«Весь цей «хайп» з приводу уявної держави «Малоросія» загалом корисний. Головне тут те, що Донбас воює не за відділення від України, а за її цілісність. За всю Україну, а не за її частину», - цитують Суркова російські ЗМІ. «Тобто, на Україні йде громадянська війна між людьми, які по-різному бачать майбутнє своєї країни…Частиною будь-якої війни є війна ідеологічна, в якій протиставляються слогани і утопії…У Києва є євроутопія. Донецьк відповідає ідеєю «Малоросії». Розгорається широка внутрішньоукраїнська дискусія, в якій видно рівень організації, аргументів і IQ сторін суперечки. Але тут уже, висловлюючись по-малоросійськи: яка держава, такий і IQ», - заявив Сурков.

Фактично, у цій заяві кремлівський ляльковод повторив усі відомі постулати гібридної війни Росії проти України:

  • в Україні йде громадянська війна;
  • Київ воює за «євроутопію», Донбас – за свою ідею – раніше «Новоросію», тепер - «Малоросію»;
  • це внутрішньоукраїнська дискусія, і Москва до цього не має жодного стосунку.

Що цікаво, Сурков, явно рефлексуючи на сарказм та іронію українців на ідею «малоросії а-ля Захарченко», вказав на «рівень IQ обох сторін дискусії», демонструючи, що «великороси» до такого ідіотизму просто не могли додуматися. Лише дурні «хохли» з «малоросами», намастивши оселедці салом та напившись самогону, як завжди, чубляться між собою, чекаючи, коли прийде Сурков і помирить тупеньких «молодших братів».

За оцінкою ЦДАКР, Кремль прорахував два сценарії розвитку «ідеї про «Малоросію»:

  1. «Позитивний» - тобто, якщо ідея набуде широкого «позитивного» розголосу в Україні і матиме підтримку певних регіональних еліт. У такому разі, російські емісари розраховували отримати спосіб тиску на Україну та Захід під час реалізації Мінських домовленостей, зокрема, в рамках «нормандського формату». Також, при реалізації «позитивного» сценарію, ідея «Малоросії» повинна була стати предметом внутрішньоукраїнської дискусії з її подальшою «легалізацією» на державному рівні. Паралельно, було б створено сайт «Малоросії» з публікацією «сотень тисяч» звернень «громадян колишньої України» до «Київської влади» з вимогою «припинити громадянську війну» і «підтримати ідею «Малоросії». Далі – формування «малоросійських земляцтв» в Україні та розгортання роботи «політологів», «соціологів», які б створювали інформаційні приводи для педалювання ідеї «Малоросії» у інформаційному просторі. Все це мало б завершитися презентацією «проекту конституції «Малоросії» з широким залученням українських «лідерів думок».
  2. «Негативний» - якщо ідея не знайде підтримки в інформаційному просторі України. За цим варіантом, кремлівські маріонетки в Донецьку повинні в найближчі дні заявити про «неадекватність» України та світового співтовариства, які не сприйняли «миролюбні ідеї Донбасу» і продовжили підтримку «агресивного Києва». Тобто «Донецьк хоче миру, а Київ - війни». Також, може бути заявлено, що в Україні громадяни та політики поки що не готові до «мирного» сценарію «переформатування країни», який пропонує «народ Донбасу». При цьому, кремлівські маріонетки можуть виступити з заявою про розчарування в українцях, які підтримують «кривавий київський режим» і не готові до «об’єднання з народом Донбасу».

Як видно з розвитку ситуації, чергова «гібридна ідея» Кремля вже зазнала краху і вже скоро «лідери молодої республіки» можуть заявити про «розчарування» в українцях, які не захотіли «інтегруватися в «Малоросію» під наглядом Москви.

Владислав СурковВладислав Сурков

Ще одне важливе зауваження. Як показала реакція провідних країн Євросоюзу, НАТО, ОБСЄ, наші західні партнери, створивши цілу мережу центрів протидії гібридним загрозам, так і не зрозуміли суть гібридних методів Кремля. Захід відреагував саме так, як і планували у Кремлі, заявивши, що ідея  Захарченка є зривом Мінських домовленостей. Таким чином, вони, фактично, визнали суб’єктність маріонеток Кремля в Донецьку і їхню здатність до продукування ідей.

Чи зможе Європа колись усвідомити, що Росія – це країна, якою управляє кадебешник за кадебешними правилами і лекалами: брехня, шантаж і провокація. Саме ці принципи і є основою російської «гібридної війни». Нічого нового ні Сурков, ні тим більше його донецькі маріонетки не придумали.

 

Михайло Самусь,

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння,

для «Главкома»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: