Як Насіров, Калетнік і Хомутиннік окупували реабілітаційний центр у Конча-Заспі

Розслідування
Як Насіров, Калетнік і Хомутиннік окупували реабілітаційний центр у Конча-Заспі

У розпорядженні «Главкома» опинився список високопосадовців, які перетворили реабілітаційний центр під Києвом в елітне містечко для обраних

Десятки колишніх та діючих високопосадовців фіскальної служби, у тому числі, відсторонений від посади голова ДФС Роман Насіров та екс-голова митниці Ігор Калєтнік  за допомогою профспілки перетворили реабілітаційний центр під Києвом в елітне містечко для обраних. Чиновники з мільйонними статками, машинами представницького класу, коштовними годинниками та шубою в деклараціях як повноцінні господарі роками живуть у будинках санаторно-медичного закладу, що призначений для оздоровлення та реабілітації. Дехто з поселенців навіть набув право власності на це житло і тепер претендує на землю.

Минулого року в реабілітаційному центрі «Конча-Заспа» для співробітників ДФС, що заховався у нетрях української Санта-Барбари – Конча-Заспі, пройшли обшуки. Згідно з інформацією судового реєстру, Генпрокуратура полювала за «перевертнями» із фіскальної служби Київщини, які допомагали місцевому бізнесу не платити податки. Серед підозрюваних виявилась співробітниця ДФС, яка мешкала в одному із будинків цього санаторного закладу (її ім`я в судових матеріалах не розкривається) – саме в її помешканні і мали відбутись обшуки.

Податківцем-корупціонером в Україні давно не здивуєш. Привертає увагу інше: як реабілітаційний центр став місцем постійного проживання чиновника? Адже будинки на території медично-санаторного закладу призначені для оздоровлення та реабілітації державних службовців. Як виявилось, отримати «ордер» на поживання у такому житлі – буденна річ, якщо від найвищого керівництва держави тебе віддаляє не більше, ніж одне рукостискання.

«Главком» має у своєму розпорядженні повний перелік мешканців реабілітаційного центру «Конча Заспа», що розташований на однойменній околиці Києва неподалік від спортивної бази ФК «Динамо Київ». Переважно це колишні та діючі високопосадовці з системи фіскальних органів, що селилися у санаторному закладі за президентства Януковича, а також за інших президентів. І, схоже, ніхто з них і не планує звідти виїжджати.

Станом на жовтень 2017 року до списку користувачів реабілітаційного центру «Конча-Заспа» увійшли три десятка осіб, серед яких:

 • відсторонений від посади голова ДФС Роман Насіров,
 • екс-віце-спікер парламенту та колишній голова митної служби Ігор Калєтнік,
 • колишній заступник Калєтніка Степан Дериволков,
 • діючий народний депутат від групи «Відродження» Віталій Хомутиннік,
 • дружина екс-міністра оборони Михайла Єжеля,
 • довірена особа екс-спікера парламенту Володимира Рибака Лариса Атреп’єва та інші.

Із повним списком можна ознайомитись нижче у таблиці. Всі ці люди займають більшість  будинків на території медично-санаторного закладу. При цьому деякі живуть тут багато років. Наприклад, екс-заступник директора департаменту власної безпеки митної служби Сергій Коломацький отримав будинок площею 106 кв. м. у 2011 році. А багаторічний керівник департаменту організації митного контролю Сергій Сьомка (наразі звільнений) користується чи не найбільшим будинком на території реабілітаційного центру (площею 150 кв м) взагалі з 2003 року. Він показав цей будинок у своїй декларації.

Реабілітаційний центр «Конча-Заспа» – ласий шматок у елітному передмісті столиці площею 15 гектарів. В інтернеті про нього відсутня інформація, окремі дані можна знайти у реєстрі судових рішень. Згідно з ними, митники отримали у постійне користування цю ділянку на початку нульових. При цьому земля надавалась Київською міськрадою митній службі для будівництва бази відпочинку. Однак дуже швидко база перейшла на баланс Професійної спілки митних органів України (офіс останньої перебуває наразі у будівлі Центрального офісу ДФС).  Базу відпочинку назвали «Реабілітаційний центр «Конча-Заспа»» і вже не пізніше, 2003 року, її стали заселяти чиновниками, про що свідчить згаданий вище приклад Сергія Сьомки.

Навіщо митна служба свого часу передала щойно отриманий актив у Конча-Заспі профспілці, стає зрозуміло після ознайомлення із відповіддю на запит «Главкома». Якщо коротко – це дає можливість уникати неприємних запитань. Редакція просила фіскалів офіційно надати перелік мешканців реабілітаційного центру (із зазначенням дати заселення та умов),а також надати фінансову звітність установи за останні роки.

Спочатку цю інформацію «Главком» запитав у Державної фіскальної служби. Та відмовила, пославшись на те, що реабілітаційний центр – не їх майно. У центральному офісі фіскалів порадили звернутись до профспілки, яка тримає «Конча-Заспу» на своєму балансі. Зв’язатися із професійною спілкою митників не тривіальне завдання – її телефони та адреса, що вказані у державному реєстрі юридичних осіб давно не відповідають фактичним. Прес-служба ДФС надала актуальні контакти, але отримати потрібну інформацію це не допомогло. Керівник профспілки митних органів Ігор Тимофєєв (який працював заступником голови митниці часів Ігоря Калєтніка) у своїй відповіді «Главкому» відмовив у наданні фінзвітності та переліку мешканців. Там лише уточнили, що «будиночки (реабілітаційного центру – «Главком») на підставі цивільно-правових угод передаються у безоплатне строкове користування для оздоровлення та реабілітації членів Профспілки, працівників ДФС України та членів їх сімей».

(для ознайомлення з документом натисніть на зображення)

Можна гадати про причини такої утаємниченості. Той самий Ігор Тимофєєв, який сам є користувачем одного з будинків центру, міг уникати особистих запитань, на кшталт, скільки років він оздоровляються чи реабілітується на цій території. Можливо, були й інші причини. Як то скандальні факти привласнення об`єктів на території реабілітаційного центру. Заможні мешканці «Конча-Заспи» роками живуть у будинках, призначених для реабілітації та оздоровлення та це лише верхівка айсбергу. Дехто з мешканців вже встиг привласнити будинок у сумнівний спосіб, а тепер претендує на землю.

Мова йде про наближену особу екс-спікера Верховної Ради Володимира Рибака Ларису Атреп`єву. П’ять років тому вона позичила Професійній спілці митних органів більше мільйона гривень.  Профспілка віддати борг не змогла і, як свідчать судові матеріали, розрахувалась з позичальницею будинком у Конча-Заспі. На цій підставі на початку Євромайдану вона звернулась до суду із наступною вимогою до Міндоходів та Київради: визнати право власності на ділянку під будинком (10 соток). У грудні 2013 року Голосіївський суд навіть задовольнив позов, однак після втечі команди Януковича апеляція скасувала рішення.

Лариса Атреп’єва – керівник ТОВ «Фонд «Донеччина», засновником якого є Наталя Рибак, донька екс-голови Верховної Ради Володимира Рибака, одного із давніх соратників Януковича. Була також співзасновником донецької громадської організації «Світогляд», керівником якої була теж донька Рибака. З серпня 2014 року Атреп’єва володіє квартирою в одному із найдорожчих будинків України – за адресою Київ, вул. Грушевського, 9-а. Києво-Святошинський суд Київської області 30 квітня 2013 року затвердив мирову угоду між Атреп`євою та Професійною спілкою працівників митних органів, якою  визнано за нею право власності  на будинок площею 117 кв. м. на території реабілітаційного центру.

Про те, що більшість будинків, де мешкає еліта митних органів, фактично перебувають в їх власності, опосередковано свідчить площа цих домівок. Річ у тім, що під час керівництва митницею Анатолієм Макаренком (2014 - 2015 рр.) в реабілітаційному центрі «Конча-Заспа» було розселено кілька родин переселенців – колишніх співробітників фіскальних органів із окупованих територій. Ці родини, деякі з яких складались із чотирьох осіб, профспілка селила у будинки реабілітаційного центру загальною площею 50 кв.м. або 86 кв.м. У той же час «старожили» живуть у значно кращих умовах. Порівняйте:

 • Сергій Сьомка, екс-керівник департаменту митного контролю – 150 кв. м.
 • Сергій Коломацькій, екс-керівник власної безпеки митної служби – 106 кв.м.
 • Олена Бондарчук-Ладна, начальник відділу Вищого господарського суду. Її чоловік – Юрій Ладний – працював керівником протоколу Віктора Януковича – 117 кв.м.
 • Лариса Атреп’єва – довірена особа екс-спікера парламенту Володимира Рибака – площа будинку 117 кв.м.

Різниця може свідчити, що більші за площею будинки, імовірно, зазнали перебудови під нових власників.

У запиті до профспілки «Главком» також просив уточнити:

 • З якого часу Роман Насіров користувався будинком №6 реабілітаційного центру «Конча Заспа»?
 • Хто з користувачів приватизував будинки на території бази?
 • На які цілі Ларисою Атреп`євою було надано позику профспілці у сумі 1,1 млн гривень?
 • Хто ще з приватних та юридичних осіб надавав позики.

Все ці питання також залишились без відповідей. 

Перелік користувачів реабілітаційного центру «Конча Заспа»

профспілки митних органів України

Топ-митники та інші мешканці реабілітаційного центру «Конча Заспа»                                              

Мешканець

Посада та додаткова інформація

1

Роман Насіров

відсторонений від посади голова ДФС

2

Ігор Калєтнік

екс віце-спікер парламенту, екс-голова митної служби в часи Януковича

3

Степан Дериволков

екс-заступник голови Держмитслужби Ігоря Калєтніка, згодом - заступник міністра доходів Олександра Клименка.

4

Віталій Хомутиннік

народний депутат від групи «Відродження», член парламентського комітету з податкової та митної політики 

5

Олександр Дороховський

Колишній перший заступник голови митної служби в часи Калєтніка, працював директором департаменту митної справи під керівництвом Клименка

6

Олена Бондарчук-Ладна

начальник відділу Вищого господарського суду. Її чоловік - Юрій Ладний - працював керівником протоколу Віктора Януковича. Окрім будинку в «Конча-Заспі» її родина

володіє квартирою в Києві 144 кв м, будинком на карпатському курорті Яблуниця площею 360 кв м, сумарно 48 сотками землі під Києвом , квартирою у столиці (95 кв м ), квартирою в Ялті 180 кв м. Родина задекларувала шубу, сім коштовних годинників у тому числі Rolex, Ulyssе Nardin та інші, низку ювелірних виробів, машину Range Rover

7

Ігор Тимофєєв

екс-заступник голови митної служби в часи Калєтніка, голова Професійної профспілки митних органів

8

Надія Мовчан, імовірно, дружина Михайла Єжеля

Михайло Єжель - екс-міністр оборони 2010-2012 років

9

Геннадій Романенко

Кум Ігоря Калєтника, працював начальником Київської регіональної митниці з 2012 до 2014 рр. До цього керував Полтавською митницею, а в 2010-2011 рр. тією ж  Київською. У 2015 році став радником Голови митної служби. За даними ЗМІ саме Романенко керував розмитненням спецзасобів, що використовували силовики для розгону протестувальників на Майдані.  Володіє елітним міні-автопарком: Toyota Sequoia, Range Rover 2011, Range Rover 2013, Mersedes Benz S550, Porshe Cayenne.

11

Сергій Коломацький

Екс-заступник директора департаменту власної безпеки митної служби, колишній заступник директора департаменту боротьби з контрабандою та митними порушеннями. Його повний тезка наразі працює начальником управління безпеки в «Спецтехноекспорті».  Має квартиру та житловий будинок у Києві. Також декларував золотий перстень з діамантом, годинники Rolex, ікону 17 ст. Входить у керівні органи первинної профспілкової організації департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції.

12

Сергій Рудченко

Екс-начальник Київської митниці ДФС, екс-заступник начальника енергетичної митниці. У травні 2016 року парламентський комітет з питань податкової та митної політики рекомендував ДФС провести службове розслідування відносно начальника київської митниці Рудченка. Приводом стали факти зменшення податкового навантаження на майже всі товарні групи на митниці.

13

Костянтин Крамаренко

Екс-заступник директора Департаменту персоналу – начальник управління кадрового забезпечення підрозділів податкової міліції в часи Калєтніка. Звільнений з ДФС після люстраційної перевірки. У 2015 році. У 2016 році його повний тезка балотувався до громадської ради при ДФС, як представник Всеукраїнської громадської організації «Національний координаційний комітет сприяння протидії корупції».

14

Г. Новохацька 

За даними джерела «Главкома», насправді будинком № 20, що наданий у розпорядження Новохацької користується С. Грузинцев, особистий водій Ігоря Калєтніка.

15

Юрій Шеремет

Екс-керівник управління внутрішньої безпеки ДФС.

Понад 10 років в прокуратурі. У 2014 році – прокурор Черкаської області. Подав у відставку з посади керівника управління внутрішньої безпеки ДФС у березні цього року після затримання Романа Насірова правоохоронними органами. Знайомий з Насіровим із часів навчання у школі. Як повідомляла програма «Наші гроші», Шеремет мешкає в оформленій на матір квартирі у Києві, площею у 135 кв. м. Ще одну квартиру матері Юрія Шеремети подарували минулого року. А його батько цього року оформив квартиру у ЖК «Новопечерський двір» площею понад 160 кв.м.

16

Сергій Сьомка

Екс-керівник департаменту організації митного контролю часів Калєтніка. У власності родини - квадроцикл, Volkswagen Touareg 2013 року випуску, Volkswagen Passat цього ж року.

17

М. В. Крижанівська

Не відомо.

18

Марія Околіта

У 2015 році була звільнена за люстрацією з посади заступника головного бухгалтера ДФС. В часи Клименка та до цього займала посаду головного бухгалтера митної служби.

19

Ігор Резнік

У 2016 році - в.о. директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС. Начебто близький до народного депутата Віталія Хомутинніка.

20

Олег Богданов

Наразі працює заступником директора компанії «Ліга Імпекс». Однак до цього працював заступником начальника оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями - начальником відділу провадження у справах про порушення митних правил Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.

21

Олег Семененко

Люстрований у 2015 році з посади заступника директора Департаменту міжнародних зв'язків – начальника управління митного співробітництва. За часів Януковича був керівником департаменту міжнародного співробітництва фіскального органу

22

Лариса Атреп’єва, довірена особа екс-спікера парламенту Володимира Рибака

За даними «Главкома» на Атреп`єву будинок записаний формально. Він був приватизований в часи Януковича в інтересах екс-голови ВР Володимира Рибака із використанням неоднозначного судового рішення.

23

Олександ Кислиця

Голова Центральної Ради Всеукраїнської профспілки працівників 
державних органів доходів і зборів. Ця структура Володіє найбільшою часткою у компанії «Рута», яка надає ДФС у безоплатне користування автомобілі класу люкс. Раніше журналістам програми «Схеми» вдалося зафільмувати авто, яким їздив головний податківець країни Роман Насіров - Lexus LS 600 . Таку ж модель, за даними ЗМІ, використовував Заступник Насірова Костянтин Лікарчук. Начебто, ці машини були надані ДФС саме компанією «Рута».

24

М. Топчій

бухгалтер Центральної Ради Всеукраїнської профспілки працівників державних органів доходів і зборів.

25

Олексій Дірочка

 

екс-керівник юрслужби Київської митниці, екс-радник голови митної служби України, займав посаду начальника відділу митних інновацій Департаменту розвитку митної справи.

26

Володимир Головатюк

 

колишній перший заступник начальника Чернівецької митниці Міндоходів

27

Ольга Старухіна

начальник управління Департаменту кадрової політики ДФС. З родиною переїхала в столицю з окупованих територій.

28

Тетяна Кір’язєва

головний інспектор сектору контролю за переміщенням товарів військового призначення. З родиною переїхала в столицю з окупованих територій

29

Костянтин Поперешняк

головний інспектор відділу оперативного реагування управління протидії митним правопорушенням. З родиною переїхав в столицю з окупованих територій

30

Вікторія Ладик

головний інспектор Київської митниці ДФС. З родиною переїхала в столицю з окупованих територій

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: