рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт-міжнародник проаналізувала чергове загострення протиріч між Белградом і Приштиною

  • Розсилка
  Наталія Іщенко, заступник директора Інституту світової політики - Експерт-міжнародник проаналізувала чергове загострення протиріч між Белградом і Приштиною
  Наталія Іщенко, заступник директора Інституту світової політики
  Главком/ Станіслав Груздєв

  Причиною нового витка протиріч між Сербією і Косово стала неспроможність Пришити приєднатися до Інтерполу. Пояснила заступник директора Інституту світової політики Наталія Іщенко під час прес-конференції в пес-центрі «Главком».

  Причиною нового витка протиріч між Сербією і Косово стала неспроможність Пришити приєднатися до Інтерполу. «Тому влада Косово ввела митні обмеження на увесь імпорт із Сербії і Республіки Сербської в Боснії і Герцеговині. У відповідь на це серби півночі Косово розірвали відносини із Приштиною і почали масові протести», - говорить Іщенко.

  За її прогнозами така ситуація може розвиватися за декількома сценаріями. «Так ситуація може нормалізуватися – Приштина відмінить мита на сербські товари. В цьому плані головну роль може відіграти ЄС або шляхом запровадження санкцій щодо Косово (персональні, фінансові) або наданням безвізу», - продовжує експертка.

  Із іншого боку, на її переконання, ситуація може загостритися, особливо на фоні рішення Приштини створити власну армію. «Це може спровокувати сербів на півночі цієї частково визнаної країни де-факто відділитися і орієнтуватися виключно на Белград. Провал спроб ЄС врегулювати новий виток протистояння між Сербією і Косово може в тому числі кинути тінь на зусилля європейських країн врегулювати українсько-російський конфлікт. Не виключено також, що цією кризовою ситуацією на Балканах спробує скористатися РФ в своєму торзі із ЄС і США», - підсумувала Іщенко.

  Переглянути запис прес-конференції


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ