Президент найсильнішого волейбольного клубу України – про участь у чемпіонаті Польщі: «Це ніяка не зрада»
Олег Баран порівнює нинішню ситуацію з Національною баскетбольною асоціацією
Президент найсильнішого волейбольного клубу України, львівських «Барком-Кажанів» Олег Баран прокоментував інформацію про можливу участь клубу в чемпіонаті Польщі.
«До 2014 року «Локомотив» грав у відкритому чемпіонаті Росії, - каже він в інтерв’ю Tribuna.com. - Австрійський «Інсбрук», з яким ми грали в єврокубках, у цьому сезоні виступає в чемпіонаті Німеччини. Така практика існує в світі і Європі. Ми теж давно про це думали і вели попередні розмови і з поляками, і з нашою Федерацією. Але розуміли, що це шлях, до якого треба підготуватися і технічно, і фізично, і ментально. Тому підходили до цього питання спокійно і планомірно.
Це ніяка не зрада, а нормальна практика. Маркетингово це варіант НБА – якщо і нас, і німецький «Берлін» візьмуть. Це може бути рішення про розширення ліги і поділ на два дивізіони. Рівень привабливості волейболу виходить на вищий рівень. Не забувайте, що Польща – дворазовий чемпіон світу. У них найсильніший вид спорту – саме волейбол».
«Спорт в Україні взагалі переживає стагнацію, - говорить пан Баран. - Одна з основних причин – реального чинного законодавства для спонсорства і меценатства немає. У більшості випадків це індивідуальні бажання того чи іншого власника. Нема законодавчої норми, яка могла б громадити людей, створювати кооперацію, рух. Щоб були міські команди, які б трималися на гроні підприємців. Це не дає розвиватися ніякому спорту. Волейболу в тому числі.
Наслідки прості. Деякі команди фінансуються з обласних або міських бюджетів. Якщо людина, яка вболівала за волейбол, йде з посади, то волейбол помирає. Так було з «Новатором». І це може повторитися з ким завгодно. В Житомирі багато що тримається на голові обласної ради, який любить волейбол. Якщо завтра щось зміниться, то це зразу призведе до якихось наслідків». Також треба розуміти, що інфраструктура в Україні не дозволяє вивести волейбол на інший рівень. Нам обіцяють, що будуть збудовані зали в різних містах. Але навіть в Києві нема нормального волейбольного залу. Це не сприяє, щоб цей вид спорту активно прогресував.
Згадуваний вище харківський «Локомотив» паралельно з чемпіонатом Росії грав в українській Суперлізі. Розглядають такий варіант і у Львові.
«Харків’яни грали лише плей-оф, а основну сітку не грали, - каже Олег Баран. - Ми би теж так хотіли. Будемо погоджувати це питання з виконкомом та Федерацією, щоб знайти якийсь компроміс. Це буде плюс для українського волейболу взагалі. Це дасть можливість українським гравцям мати трамплін через український клуб до європейських чемпіонатів і додасть ще більшу силу нашій збірній».
Коментарі — 0