Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Генасамблея ООН прийняла міграційний пакт

  • Розсилка
  Засідання Генеральної асамблеї ООН - Генасамблея ООН прийняла міграційний пакт
  Засідання Генеральної асамблеї ООН

  Документ схвалили 152 держави

  Учасники Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку більшістю голосів прийняли пакт про біженців.

  Про це повідомляє Deutsche Welle.

  Документ 19 грудня схвалили 152 держави. П'ять країн - Угорщина, Ізраїль, Польща, Чехія і Сполучені Штати - виступили проти. Ще 12 членів ООН утрималися, в їх числі - Австрія, Австралія, Болгарія, Італія та Швейцарія.

  Документ не має юридично зобов'язуючої сили і не порушує суверенітет держав, які беруть участь в пакті, підкреслила президент Генасамблеї ООН Марія Фернанда Еспіноса.

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав ухвалення міграційного пакту.

  «Я вірю, що колективна дія заради загального блага є єдиним способом відновити довіру», - підкреслив він.  Сполучені Штати не брали участь в конкретних переговорах по розробці документа. У Німеччині пакт викликав бурхливу дискусію, проте в результаті ФРН проголосувала за його прийняття. У Бельгії наслідком спору про міграційний пакт ООН стала урядова криза.

  Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН під час засідання у понеділок, 17 грудня, у Нью-Йорку остаточно затвердила міграційний пакт.

  Нагадаємо, що ініційований ООН «Всесвітній пакт за безпечну, впорядковану і регульовану міграцію» ухвалили 10 грудня під час конференції в Марокко, однак він ще потребував затвердження Генеральною Асамблеєю ООН.

  Так званий Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію був розроблений під егідою ООН у липні 2018 року. Документ має рекомендаційний характер і юридично необов'язковий.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ