Генасамблея ООН прийняла міграційний пакт
Документ схвалили 152 держави
Учасники Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку більшістю голосів прийняли пакт про біженців.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Документ 19 грудня схвалили 152 держави. П'ять країн - Угорщина, Ізраїль, Польща, Чехія і Сполучені Штати - виступили проти. Ще 12 членів ООН утрималися, в їх числі - Австрія, Австралія, Болгарія, Італія та Швейцарія.
Документ не має юридично зобов'язуючої сили і не порушує суверенітет держав, які беруть участь в пакті, підкреслила президент Генасамблеї ООН Марія Фернанда Еспіноса.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав ухвалення міграційного пакту.
«Я вірю, що колективна дія заради загального блага є єдиним способом відновити довіру», - підкреслив він.
I believe the only way to rebuild trust and move forward is collective action for the common good. The Global Compact #ForMigration gives us just that. https://t.co/6Qg07XCrH9
— António Guterres (@antonioguterres) 19 грудня 2018 р.
Сполучені Штати не брали участь в конкретних переговорах по розробці документа. У Німеччині пакт викликав бурхливу дискусію, проте в результаті ФРН проголосувала за його прийняття. У Бельгії наслідком спору про міграційний пакт ООН стала урядова криза.
Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН під час засідання у понеділок, 17 грудня, у Нью-Йорку остаточно затвердила міграційний пакт.
Нагадаємо, що ініційований ООН «Всесвітній пакт за безпечну, впорядковану і регульовану міграцію» ухвалили 10 грудня під час конференції в Марокко, однак він ще потребував затвердження Генеральною Асамблеєю ООН.
Так званий Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію був розроблений під егідою ООН у липні 2018 року. Документ має рекомендаційний характер і юридично необов'язковий.
Коментарі — 0