Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Міграційний пакт ООН затвердили понад 150 країн

  • Розсилка
  З 2000 року в світі загинули понад 60 тис. мігрантів, і цей факт є «джерелом колективного сорому» - Міграційний пакт ООН затвердили понад 150 країн
  З 2000 року в світі загинули понад 60 тис. мігрантів, і цей факт є «джерелом колективного сорому»

  Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію був розроблений під егідою ООН у липні 2018 року

  Міжнародна конференція ООН, що триває 10-11 грудня в Марракеші (Марокко), прийняла Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію

  Про це повідомляє агентство DW.

  Ухвалення пакту відбулося в присутності представників 150 держав і ООН.

  Виступаючи на відкритті конференції, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що цей пакт є «планом дій від страждань і хаосу», зумовлених нерегульованою міграцією.

  За словами Гуттеріша, необхідно розвіяти «вигадки» і «міфи», що з'явилися у зв'язку з пактом. Так, генсек нагадав, що ООН не планує визначати міграційну політику замість країн, що згодні дотримуватися пакту, і що його положення не мають юридично обов'язкового характеру.

  Також, згідно з твердженнями генсека, основні міграційні потоки спрямовані не з півдня на «глобальну Північ», а пов'язують між собою різні країни «півдня». Крім цього, генсек заявив, що з 2000 року в світі загинули понад 60 тис. мігрантів, і цей факт є «джерелом колективного сорому».

  Так званий Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію був розроблений під егідою ООН у липні 2018 року. Документ має рекомендаційний характер і юридично необов'язковий.

  У пакті мають бути прописані безпечні, впорядковані і засновані на правилах стандарти міграції. В основі 18-місячних переговорів щодо документа було покладено постанову Генасамблеї ООН від вересня 2016 року. Тоді було проведено голосування на підтримку планів ООН, спрямованих на посилення захисту біженців та іммігрантів, а також на розширення підтримки тих країн, які приймають більшість біженців.

  США, Польща, Угорщина, Болгарія, Угорщина, Чехія та Австрія, яка очолює ЄС, і деякі інші держави вже висловили сумнів у Глобальному пакті або заявили про відмову приєднуватися до нього.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ