Греція висловилася щодо Азовської кризи: Росія має виконувати договори

Греція висловилася щодо Азовської кризи: Росія має виконувати договори
Пукаміссас нагадав, що в районі Маріуполя проживають греки і погіршення функціонування порту може спричиняти соціально-економічні проблеми

Греція витупає, щоб ситуація в Азовському морі й Керченській протоці відповідала угоді від 2003 року

Греція виступає за відновлення безперешкодної роботи українських портів Бердянськ і Маріуполь і дотримання Україною та Росією угоди від 2003 року. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив посол Греції в Україні Георгіос Пукаміссас.

«Ми за те, щоб була відновлена безперешкодна робота українських портів Бердянськ і Маріуполь. І дуже хотілося б, щоб Україна і Росія дотримувалися духу й букви договору про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, підписаного 2003 року», - сказав він.

Дипломат ніяк не охарактеризував дії Росії у Керченській протоці, проте заявив про повну підтримку Греції заяв верховного представника ЄС у закордонних справах і політиці безпеки Федеріки Могеріні щодо цього питання.

Він також відзначив, що Греція хотіла б, щоб «ситуація в Азовському морі й Керченській протоці відповідала статтям, прописаним у договорі 2003 року».

«Ми вважаємо, що Росія повинна дотримуватися умов договору 2003 року», - сказав посол.

Пукаміссас відзначив, що Грецію цікавить ситуація на північному узбережжі Азовського моря, оскільки в районі Маріуполя проживають греки. Їх налічується близько 100 тисяч.

«Ми хотіли б, щоб ці люди не відчували жодних проблем у зв'язку із труднощами в роботі порту, оскільки його неповна завантаженість спричиняє соціально-економічні проблеми. Греція виступає за те, щоб був вільний доступ до порту, щоб його робота не переривалася. Для нормальної роботи порту потрібно, щоб ніхто не створював труднощів, ні Росія, ні хтось інший. Те, що відбулося 25 листопада, — це трагедія», - відзначив він.

Зазначимо, що угода 2003 року між Україною та Росією визначає Азовське море і Керченську протоку як де-юре «внутрішні води України і Російської Федерації» без розмежування кордонів. Договір був підписаний після конфлікту між двома країнами навколо українського острова Тузла.

Нагадаємо, Лефортовський суд Москви 16 січня на три місяці продовжив арешт останнім чотирьом українським морякам, затриманим Росією в районі Керченської протоки.

Напередодні суд в Москві продовжив термін утримання під вартою 20 з 24 українських військових моряків. 17 з них будуть знаходитися під арештом до 24 квітня, Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: