Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Шоу-парад до Дня Незалежності. Що задумав Зеленський

  • Анатолій Матвійчук

   Народний артист

  • Розсилка
  Дуже не хочеться аби в цей важливий для України день нас усіх не обманули яскравими блискітками і модними заморочками, дешевими фєнєчками і дорогими спецефектами - Шоу-парад до Дня Незалежності. Що задумав Зеленський
  Дуже не хочеться аби в цей важливий для України день нас усіх не обманули яскравими блискітками і модними заморочками, дешевими фєнєчками і дорогими спецефектами

  The Show Must Go On?

  В своєму пості від 20 травня 2019 року «Українська матриця 2019. Перезавантаження» - я написав наступне: «Прихід Зеленського означає смерть української політики в її традиційному сенсі і офіційне настання епохи шоу...»

  Я мав на увазі, що в усі сфери життя прийдуть нові алгоритми, які відповідно, приводитимуть у рух нові люди. А оскільки маємо в Україні Президента, який вийшов зі сфери шоу-бізнесу, то й всі процеси в нашій країні відповідно будуть рухати люди шоу-бізу. Я був готовий до такого повороту.

  Але реальність перевершила всі мої прогнози.
  Режисерами урочистого святкування Дня Незалежності будуть Алан Бадоев і Олена Коляденко...  Ні, у мене не когнітивний дисонанс. Навпаки - мій мозок вибухає безліччю яскравих картинок і несподіваних режисерських знахідок, які я навіть озвучувати боюсь. А раптом вони у цей День стануть реальністю!

  Я з величезною повагою ставлюся до кліпмейкера і кінорежисера Алана Казбеговича Бадоєва та до керівника балету «Freedom» Олени Євгенівни Коляденко - у них величезний досвід роботи у всіляких успішних розважальних шоу.

  Але День Незалежності - це зовсім інше. Це глибока і трагічна історія віри і боротьби українського народу. Це криваве і драматичне сьогодення української держави, яка відчайдушно бореться за своє існування. Це сльози, біль, і туга за тисячами загиблих. Це гордість і безмежна вдячність тим, хто сьогодні захищає нас на передовій...

  Я підтримую доцільність військового Параду в цей день. Хай дуже скромного. Навіть без патріотичних гасел і велеречивих промов. Хай це буде просто: військова техніка і люди в камуфляжі. Просто рідні до болю звуки козацького маршу і близькі кольори національної символіки. І більше нічого.

  У простоті - схована геніальність. Коли змісту відповідає форма. Коли будь-яка надмірність або неприродність виглядатиме, як кощунство і наруга над нашими ідеалами і найсвятішими почуттями.

  Але в тому й суть - що шоу-бізнес сповідує зовсім інші принципи, де зміст ніщо, а форма - все. Де цінується епатаж і гламурність. Де кінцевою метою є не пробудити глибинну реакцію народу, а вразити його ефектністю і несподіваністю сценічних прийомів - тобто спрацювати на емоції, а не на почуття.

  Яка різниця? - запитаєте ви. Величезна! Емоції викликають сплеск короткотривалого зачарування і затьмарюють розум. Почуття - апелюють до глибинних і стійких асоціацій і колективного осмислення певних подій - які і роблять народ - народом, а не безликою юрбою, що нудиться, шукаючи, чим би себе потішити.

  У мене питання - люди, які звикли задовольняти людські емоції - чи здатні вони підніматися до рівня високих почуттів?

  Кажуть, що навіть найталановитішого співака, можна опустити до рівня лабуха, примусивши хоча б рік поспівати в ресторані репертуар а ля «чего изволите». Всеядність вбиває смак і притупляє чутливість - хай не ображаються на мене за ці слова мої ресторанні колеги, які таким чином заробляють собі на життя. Я пишу тут зовсім про інше.

  Дуже не хочеться аби в цей важливий для України день нас усіх не обманули яскравими блискітками і модними заморочками, дешевими фєнєчками і дорогими спецефектами.

  Щоб ветерани, які дивитимуться на все це в реалі чи на екранах телевізорів не опускали додолу очі і не скреготали зубами від обурення.

  Бо шоу може скінчитись, ледве почавшись.

  Джерело: блог Анатолія Матвійчука

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олексій Голобуцький
  Олексій Голобуцький

  Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ірина Фріз
  Ірина Фріз

  Міністр у справах ветеранів

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ