Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Євробляхери» знайшли цілком легальну схему

  • Богдан Яременко

   Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  • Розсилка
  «Євробляхери» знайшли цілком легальну схему

  Постановка на консульський облік - це дуже проста, але безкоштовна операція. Це і злить консулів

  Відразу два ЗМІ просили прокоментувати «нові схеми» «євробляхерів» для уникнення розмитнення автомобілів з неукраїнською державною реєстрацією.

  При цьому ведучі радіо «Промінь» сьогодні були явно упереджені та достатньо агресивно настроєні до цієї категорії своїх співгромадян.

  Справа в тому, що консул України в Варшаві десь публічно «поплакалась» про великі черги у неї в установі, а також на те, що нові підступи євробляхерів можуть створити проблеми під час голосування на виборах.

  В чому справа?

  Наскільки я зрозумів, наші громадяни, які масово мають посвідки на постійне проживання в суміжних країнах, почали ставати на консульський облік в консульських установах. Відмітка про тимчасовий чи постійний консульський облік в закордонних дипустановах України (відповідна печатка в їх закордонних паспортах) робить їх нерезидентами України з точки зору фіскальних служб. Зокрема, для української митної служби на цих громадян не поширюється вимога розмитнення особистого автотранспорту при в»їзді в Україну. Мовляв, раз вони зареєстровані в українських консульствах, значить постійно проживають закордоном, а отже, в'їжджають в Україну тимчасово.  Абсолютно легальна схема. Кожен громадянин України має закріплене в Конституції та законодавстві право вибирати вільно місце проживання, а також право на свободу пересування.

  Дозволи на постійне проживання закордоном - це не громадянство, а лише документ, що посвідчує місце постійного проживання громадянина України.

  Українська влада спробувала обманути євробляхерів, протягнувши нове законодавство, яке, як виявилось, не так полегшило фінансову долю власників автомобілів на «бляхах», як дозволило значно зменшити вартість розмитнення дорогих авто. Ну, ось така політика - мовби піклуємось про усіх, але багатіють лише багаті.

  Громадяни у відповідь знайшли цілком легальну схему не дати себе обманути.

  Українська консул в Варшаві, в даному випадку, очевидно через брак досвіду публічної комунікації, просто проявила себе, як частина цієї влади, - це ж легко і очевидно звинуватити у чомусь громадян. Насправді, великі обсяги роботи - це не причина для нарікань. Це причина радіти - тебе не скоротять.

  Ну, а якщо серйозно, то постановка на консульський облік - це дуже проста, але безкоштовна операція. Це і злить консулів. Але навіщо злитися на закони своєї держави, особливо коли працюєш від її імені?

  Ускладнення з виборами, які може породити ця ситуація, теж достатньо надумані. Так, дані про усіх, хто прийнятий на консульський облік подаються в ЦВК, заносяться в реєстр виборців на закордонних виборчих дільницях. Це додаткова робота. Але якщо вона буде зроблена вчасно і коректно - жодних проблем: за місцем проживання в Україні ці громадяни будуть вилучені зі списків. Чи зможуть ці громадяни проголосувати закордоном в день виборів - нехай думають самі. Зрештою, участь в голосуванні у нас не є обов'язковою.

  Консулам же потрібно не нарікати, що громадяни створюють для них проблеми (це як той пожежник - усе на роботі подобається, навіть спати можна вдень, але як пожежа, то хоч звільняйся), а вчасно ставити питання про забезпечення своєї діяльності - виділення достатніх ресурсів. Тоді, можливо, в якомусь місці в українській державі до когось і дійде, що спроба обману «євробляхерів» щодо обіцянки вмотивованої розумної ціни на розмитнення коштує значно дорожче, ніж комусь попервах могло здатися.

  Джерело: блог Богдана Яременка

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Ірина Геращенко
  Ірина Геращенко

  Народний депутат України, віце-спікер

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Тарас Чорновіл
  Тарас Чорновіл

  Журналіст, політичний діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ