Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україні загрожує повзуча легалізація наркотичних речовин

  • Ольга Богомолець

   Народний депутат, "Блок Петра Порошенка"

  • Розсилка
  <span>Фото: Facebook/Юрій Луценко</span> - Україні загрожує повзуча легалізація наркотичних речовин
  Фото: Facebook/Юрій Луценко

  За даними досліджень громадських організацій сьогодні в Україні від 1 до 1,5 мільйона наркозалежних

  Останнім часом знову активізувалися прихильники легалізації наркотиків: розуміючи несприйняття у суспільстві цієї ініціативи, вони вирішили діяти обережно, маленькими кроками. Один з таких кроків — скасування кримінальної відповідальності щодо зберігання невеликої кількості наркотиків.

  Головним ініціатором виступив МОЗ, який замість того, щоб дбати про збільшення тривалості гідного і здорового життя українців, переймається тим, щоб полегшити життя організаторам наркобізнесу та наркодилерам.

  Для цього вони хочуть внести відповідні зміни до власного наказу №188 та збільшити легальний обсяг зберігання кокаїну у 50 разів — з 0,02 грама до 1 грама, що при дозі одного прийому в розмірі 0,15 грама становить 7 доз!

  Норма зберігання героїну зросте у 60 разів до 3 доз — з 0,005 грама до 0,3 грама при одноразовій дозі 0,1 грама.

  Норма зберігання ацетильованого опію зросте у 200 разів — з 0,005 грама до 1 грама!

  Норма зберігання марихуани зросте до 12,5 доз або у 5 разів — з 5 до 25 грамів. Враховуючи, що в одному сірниковому коробку — який є основною міркою для роздрібного продажу марихуани, — вміщається лише 3-5 грамів, то наркодилер зможе спокійно носити з собою для реалізації 5-6 таких коробків, не ховаючись ні від кого.

  Такі зміни, запропоновані МОЗ — означатимуть повну легалізацію роздрібної торгівлі наркотиками, адже відтепер наркоділкам не потрібно буде ховатися чи робити «закладки» — вони цілком законно зможуть носити з собою одночасно 6 доз кокаїну, 3 дози героїну та 12,5 доз марихуани і реалізовувати це українцям, серед яких можуть опинитися і наші близькі.

  Кому це вигідно? І що далі? Збільшення дозволених обсягів зберігання наркотиків до кілограмів?

  Для мене важко збагнути: як може міністерство, покликане турбуватися про здоров’я нації, виступати, фактично, за легалізацію наркотиків в Україні? В чиїх інтересах вони діють — в інтересах держави чи наркомафії?  Одразу хочу попередити тих, хто хоче поставити забезпечення українців наркотиками на потік — я буду виступати категорично проти будь-яких подібних спроб. Більше того, на моє переконання, ми маємо зробити законодавство ще більш жорстким, адже наразі воно є абсолютно неефективним у боротьбі з наркоманією.

  Сьогодні в Україні наркотики більше дозволені, ніж заборонені — китайські аналоги психотропних речовин, які заходять до нас у великій кількості, взагалі не внесені до переліку заборонених. Це — різноманітні солі, суміші та інші аналоги практично всіх існуючих наркотиків, особливо психотропних речовин, які найбільше вживаються наркозалежними у всьому світі.

  В результаті маємо катастрофічне зростання кількості наркозалежних — за даними досліджень громадських організацій сьогодні в Україні таких людей від 1 до 1,5 мільйона.

  Тому сьогодні нам потрібно не легалізовувати наркотики, а розширювати перелік заборонених препаратів та забезпечувати ефективний контроль за їхнім обігом та системну боротьбу проти організаторів наркобізнесу в Україні.

  Моя мета — зниження смертності та збільшення тривалості здорового і гідного життя українців. І в цьому наші позиції з керівництвом МОЗ, на жаль, — явно не співпадають.

  Джерело: Лівий берег

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Вадим Денисенко
  Вадим Денисенко

  Народний депутат України (БПП)

  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат, «Батьківщина»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ