Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Варіанти для Кремля. Як Росія буде вирішувати проблему «ЛНР»

  • Богдан Петренко

   Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  • Розсилка
  Варіанти для Кремля. Як Росія буде вирішувати проблему «ЛНР»

  А що очікувати Україні? Звичайно, в наших інтересах було б усунення Плотницького

  Сьогодні існує декілька варіантів вирішення «питання ЛНР» з боку «північних кураторів».

  Перший, відправити на «пенсію ім. Януковича», або - «почесну пенсію ім. Гіві/Мотороли» обох і Плотницького, і Корнета. Такий би варіант став компромісом між інтересами російських кураторів. Тим більше, що черга на посаду «імпєратора всєя Луганщини» вже існує.

  Залишити Корнета – це не варіант. Бо з ким тоді вести переговори Волкеру в контактній групі? З Сурковим, який не спроможний ні захистити, ні поставити власного ставленика в республіці? Чи не вимагатиме він представника ФСБ?  Другий – об’єднання республік в одну. Власне, «миротворці Захарченка» уже увійшли в «дружню республіку». Політично цей варіант найбільше підходить Кремлю. Так зручніше контролювати. Але. Давайте будемо відвертими. Саме поняття «інтереси Кремля» - звучить надто пафосно. За цим визначенням стоять інтереси Путіна, Адміністрації, ФСБ, ГРУ, Міноборони. І кожен з них (а деякі вважають, що навіть Путін) не є одним гравцем, а цілою командою. І в кожній команді на «потоках» сидять спеціально навчені люди, яким грошей не давай, дай лише «подєрєбанить бюджет». Ось навіть Путін заявив, що його зарплата зменшилась. До чого це? До того, що об’єднання в одну «республіку» і зменшить потоки, і ускладнить цей дерибан. І хтось в російській владі втратить хлібне місце.

  Третій шлях. Залишити Плотницького «весільним генералом». А на реальне керівництво поставити людей з Росії. Підпис його ж стоїть під «мінськими угодами», а якщо його зняти, а потім Захарченко випадково застрелиться/підірветься/цироз – то виходить, що треба або нові угоди підписувати, або втратити ще один аргумент «це ж громадянська війна».

  А що очікувати Україні? Звичайно, в наших інтересах було б усунення Плотницького. Мінус один підпис від «колаборанта». І ще - у наших інтересах щоб ці «мутки» тривали дуже довго. Так буде зручніше визволяти Луганщину від усіх плотницьких і корнетів. Але. Будемо реалістами. Росія не залишить надовго «шалтай-болтай» в «ЛНР».

  Більше того, як тільки стане зрозумілим чим це закінчиться, відразу включиться механізм «відвертання уваги». Він, по-перше, необхідний для того, щоб піпл окупованої Луганщини різко забув про внутрішні проблеми. А по-друге, - для того, щоб нова конфігурація влади в «ЛНР» могла перетягти всі важелі на себе. Як владні, так і контроль над потоками. Ну і прибрати під шумок незгодних. Яким може бути це відвертання уваги? Це – і ескалація на лінії зіткнення, це і «діяльність українських ДРГ в тилу республіки». Це – і потенційні теракти проти мирного населення в ОРЛО. Нібито від українців. Щоб не забували хто справжній ворог.

  Джерело: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Григорій Перепелиця
  Григорій Перепелиця

  Директор Інституту зовнішньополітичних досліджень

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ