Скандальна заява Макрона про Україну. Чому не варто нервуватися

Президент Франції Емануель Макрон
фото з відкритих джерел

Із Францією доведеться ретельно і якісно попрацювати нашим дипломатам

Після сигналів Байдена Путіну «цей хлопець не виграє» – заява Макрона про те, що вступ України в НАТО малоймовірний, щоб не вступати в конфронтацію з РФ – як крижаний душик. Але цей спіч французького президента треба розглядати ширше. Із іншими заявами із того ж інтерв’ю.

Перше. «Наприкінці буде потрібно усім сідати за стіл переговорів… І я не хочу, щоби у майбутньому перемовини вели лише Китай і Туреччина». Це заявка Франції і Макрона, що ми теж хочемо вирішувати світові питання. Більше того, це ми маємо бути зірками Європи, а не Туреччина, яка зараз отримує багато бонусів від війни РФ проти України. Натяк зрозумілий. Плюс, Францію бентежить те, що Східна Європа показує старій Європі зуби – тісне співробітництво України, Польщі, балтів, чехів, словаків у майбутньому – це потужний виклик ресурсами. Одних людей буде під 80-100 млн. Це потужний конкурент Франції.

Далі заява про те, що Європі слід зменшити залежність від США у питаннях безпеки. Дослівно: «Європа повинна отримати більше автономії у питаннях технологій та оборонного потенціалу, в тому числі від США». Це заявка Франції, а не Німеччини на лідерство в Європейському союзі. І розкрутка власного ВПК – ядерна, атомна держава хоче продавати сусідам, які виділяють уперше великі оборонні бюджети – свої танки, ППО, артилерію і кораблі. Цинічно, але чесно. Плюс, великі гроші. Саме там буде наступні десятиліття реальне бабло, а не в тіктоку, прости, Боже.

Що ж – із Францією доведеться ретельно і якісно попрацювати нашим дипломатам, власне всім.

Але є маленький нюанс. Франція не раз грала м’язами і показувала свою особливість і суб‘єктність. І Париж впав за місяць. Далі, щоби визволити Францію з нацистськоі окупації – треба було напрягти мізки, гаманці і дупи американцям та британцям. І Францію визволяли хлопці із усіх усюд англо-саксонського світу, які ніколи в очі не бачили Нормандіі, Провансу і Парижа. І грошей на цю акцію саме США витратили дуже багато.

Читайте також: Макрон закликав Європу менше покладатися на США у питаннях безпеки
Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: