Дмитро Лиховій Журналіст

Повітряні тривоги стали інструментом психологічної війни росіян

Росіяни ще довго будуть обстрілювати Україну, але й ЗСУ постійно покращує сили протиракетної оборони
фото: ЗСУ

Війна має різні прояви – як реальні обстріли, так і постійне залякування, інформаційні атаки з боку ворога

Я розумію, сирени вже дістали (майже) всіх. 24-го у Києві було сім тривог за день, а на Полтавщині й Кіровоградщині – по 12. Для багатьох це був ніби довгоочікуваний апофеоз ракетної війни, підгаданий руснею до Дня Незалежності.

Але ні, любі друзі, вчора – то була передусім психологічна війна, і значно меншою мірою – реальні ракетні удари.

Як я вже не раз казав, ані сирена, ані червона область на карті не є ознакою обов'язкового ракетного обстрілу цієї області. Це лише певний відсоток можливості такого обстрілу.

І чим менше в русскіх ракет і їхньої борзоти (тобто чим довше триває війна), тим цей % нижчий. Ну, принаймні наразі вбачається така тенденція.

І ось сьогодні розумна, фахова, опитнєйша людина з командування Повітряних військ ЗСУ пояснила про цей момент із цифрами:

У День Незалежності України російські чудаки здійснили близько 200 вильотів літаків, червоні плями на карті з'являлися 189 разів, але по різних областях України влучило тільки 8 крилатих ракет.

Це речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат на брифінгу.

Цитата Ігната: «Сумарно по областях справді було близько 190 повітряних тривог… Вчора попри те, що була така велика кількість тривог, великої ракетної активності не зафіксовано, але зафіксовано велику авіаційну активність. Близько 200 авіавильотів зафіксовано 24 серпня. Противник в основному застосовував для атак по Україні дальні бомбардувальники Ту-22 М3, які носять ракету Х-22… Було зафіксовано 8 прильотів цих ракет по областях. Також противник застосовував реактивні системи залпового вогню «Торнадо-С», – прокоментував офіцер.

Ігнат пояснив велику кількість повітряних тривог тим, що Росія здійснювала і багато «імітаційних вильотів», в основному з аеродрому «Шайковка» – для Ту-22, а також із півночі Каспійського моря – для літаків Ту-95 МС.

Літаки злітали, робили маневри у повітрі, імітуючи удар, – і в такий час в Україні оголошували повітряну тривогу.

Якщо йдеться про літаки Ту-95 чи Ту-160, то тривога оголошується по всій Україні (в усіх областях), а якщо літаки Ту-22 – на відстань до 600 кілометрів, що відповідає дальності ракет Х-22. Кінець цитати Ігната.

З одного боку, тут я міг би не без частки сарказму написати, що святкові дати 23-24 серпня, до яких готувалися як до ракетного армагедону, вже минули, тому Київ, Львів тощо можуть видихати й повертатися до справ. Годі боятися якоїсь символіки дат.

З іншого боку, бачте, війна має різні прояви – як реальні обстріли, так і постійне залякування, інформаційні атаки з боку ворога, спрямовані на емоційне розхитування.

Ні те, ні інше не варто як недооцінювати, так і переоцінювати. В будь-якому разі, не слід сіяти страх і паніку.

Звісно, 8 «прильотів» – це чимало. Але це не 200 ракет, як можна було подумати.

Ми вже мали безліч несвяткових дат, коли рускі випускали по нас значно більше, ніж 8 ракет за день. Зі значно гіршими наслідками.

Це ще раз про те, чи чекати найгіршого саме в якусь дату (до речі, яка там наступна? аж Покрова?), чи бути готовим, спокійним і впевненим у ЗСУ, собі й Богові щодня.

Якщо ви зібралися по-особливому переживати за 1 вересня, то майте на увазі, що 2-ге, 5-те і наступні дати вересня будуть такими самими. Навчання офлайн відбуватиметься там, де це можливо з урахуванням заходів безпеки.

Маю також нагадати, що саме 23-24 серпня почався новий чемпіонат України з футболу – в Україні, офлайн. На полях Києва, центральної України, західної України. Все норм, відіграли, рухаємося далі.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: