Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Євроінтеграція: все так добре, що аж не віриться

  • Василь Філіпчук

   Дипломат, директор Департаменту європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України

  • Розсилка
  Євроінтеграція: все так добре, що аж не віриться

  YES-2013. Після дощового Києва Крим виглядає як інший континент – тепло, сонячно...

  YES-2013. Після дощового Києва Крим виглядає як інший континент – тепло, сонячно...

  Відкриття 10 Ялтинської конференції залишило відчуття неадеквату – усе настільки позитивно і яскраво рожевих тонах, що не зовсім віриться. Фюле і Більдт: ви молодці, ми з вами, разом в Європу. Напевне дійсно щось таки змінилося за останні роки і найближчим часом щось таки має трапитись ще, раз такий позитив. Правда, на рівні нижче оптимізму дещо менше – але це нормально для тих, хто кожен день у процесі.

  Найважливішим видається те, що фокус дискусії щодо угоди про асоціацію нарешті перейшов від обговорення того, чи буде вона підписана, до обговорення того, що буде після підписання: як вона виконуватиметься і як впливатиме на внутрішню ситуацію в Україні. Хоча навіть тут серед експертів та дипломатів панує оптимізм і впевненість.

  Напевне, гостинність Віктора Пінчука робить навіть найбільших євроскептиків більш поміркованими і позитивно налаштованими.

  Найбільш цікаві дискусії – як звичайно – про Росію. Причому дискусії між нами і єесівцями – у кулуарах росіян не помічено. Усіх турбує як заспокоїти і перевести в конструктив жорстко-емоційно-ірраціональну позицію росіян.

  Я запропонував, щоб російське несприйняття євроінтеграції України “should be neither tolerated, nor ignored”. У інтересах усіх запропонувати росіянам якісь якісно нові кроки, які зможуть перевести дискусію в новий вимір. Наприклад, ЄС міг би нарешті запровадити безвізовий режим з РФ. З країни з 18 тисяч доларів ВВП на душу населення ніхто вже мігрувати в ЄС не буде. Хто хотів – і так це вже давно давним зробив, а нові мігранти – це удача для продавців дорогої нерухомості в ексклюзивних місцях.

  Тому ЄС разом з нами міг би зараз запропонувати росіянам “безвізовий простір” чи навіть “простір чотирьох свобод від Ліссабона до Владивостока”. Безвізовий можна запровадити протягом місяців – при наявності політичної волі, звичайно, а подальшу дискусію вести навколо запровадження 4-х єесівських свобод...

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ