Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому в Україні вибухають склади з боєприпасами

  • Ігор Луценко

   Народний депутат, «Батьківщина»

  • Розсилка
  Влада у особі президента і його оточення вибудувала таку систему, котра робить їх нечутливою до громадського тиску - Чому в Україні вибухають склади з боєприпасами
  Влада у особі президента і його оточення вибудувала таку систему, котра робить їх нечутливою до громадського тиску

  Я хочу, щоб ви дочитали цей текст до кінця, тому моя інформація, чого сталася ця пожежа поблизу Прилук, буде в кінці допису

  Це вже четвертий випадок втрати оборонного потенціалу держави через те, що за попередні ніхто не був покараний.

  Основна причина – це те, що влада у особі президента і його оточення вибудувала таку систему, котра робить їх нечутливою до громадського тиску. Як прийнято казати «у нормальній країні», так от, у нормальній країні влада зважає на громадську думку.

  Приміром, владі варто було зважати на думку компетентної громадськості щодо Муженка, у нормальній країні влада б давно показала хоча б одиничні випадки звільнення топ-генералітету у відповідь на скарги патріотичної громадськості на розвал армії, витіснення мотивованих та досвідчених кадрів з керівних посад.

  Але оскільки а) телепростір монополізовано так, як його не було зачищено при Януковичі б) створено загін пригодованих «лідерів думок», котрі несамовито облизують задні частини Порошенка та його свити, - то влада відчуває, що будь-який провал піарники зможуть заретушувати і такі невдачі не будуть заважати владі жити і збагачуватися.

  Отож, усвідомлюймо – оці всі олєшки і бірюкови є співучасниками злочину, наслідки котрого ми зараз спостерігаємо і навіть вже чуємо біля Прилук. Придворні телеканали і сайти, журналісти і блогери за викликом – ось ця система породила безкарність, з ось такими трагічними наслідками.

  І ніщо її, навіть сьогоднішнє горе, не похитає. Хоч тричі згорять артсклади, хоч російський паспорт знайдуть у родини одного з керівників зовнішньої розвідки, хоч бездарно провалять судовий процес по Кернесу – все одно влада відчуватиме силу своїй брехні.

  Система брехні, створена владою, стала тим, чим мала стати – системою, де безроздільно панує зло.

  Якби не було такої системи захисту від громадської думки, котру влаштував собі Порошенко, йому б довелося трохи щось робити. Але оскільки нинішній президент мислить лише піаром, то нині у нього є відчуття, що попередні три катастрофічні пожежі на складах – не проблема, і наступні аналогічні випадки не будуть заважати йому домінувати в інформаційному просторі.

  ***

  Невеличкий відступ. Мені не подобається ні Порошенко персонально, ні тим більше, його свита з відверто підлабузницьких кадрів. Але я був готовий допомагати армії тим, що я знаю і де маю певні заділи – це сфера безпілотників, і засобів по їх підтримці та боротьбі з ними.

  Я знаю людей, конструкторів, експертів, я розуміюся, хто чим дихає. Я знаю, як це виглядає на фронті не з чужих уст – сам до 2017-го року виконував бойові завдання на фронті.

  Тим не менш, Президенту моя допомога виявилася не потрібна. Попри те, що двічі добивався зустрічі з ним і просив його зробити конкретні речі, котрі б швидко і недорого покращили становище наших військ.

  Відступ закінчив.

  ***

  Ви скажете – так є ж парламент!

  Це правильно, парламент є. Але у парламенті є так звана більшість, а у більшості позиція: ніяких механізмів парламентського контролю! Парламентський контроль влади, а особливо – оборонного комплексу, є злом, кричать у цій більшості.  Скільки проектів ТСК подавали ми з колегами, скільки звернень моїх на Міноборони залишилося без належної відповіді. І – нуль реакції не тільки чиновників, але і загалу.

  «Тимчасові слідчі комісії – зло!» Ніяких тимчасових слідчих комісій. Ніякої відповідальності за ненадання інформації депутатам!

  Цій позицій вторить, на жаль, і «громадськість», і фб-спільнота.

  От і маємо. На жаль, величезна помилка в тому числі і громадянського суспільства – це було дозволити інтерпретувати реальність у тих термінах, котрі вигідні владі.

  Що критика з боку опозиції – це винятково у інтересах опозиції і є тільки лиш проявом політичної боротьбі, а країна, а армія, а артсклади тут ні при чому.

  Що парламент – це місце пустих розмов, а не реальних справ. Так, це, шановні – ваші слова, котрі я щодня читаю у ваших ФБ.

  Але якщо щодня плювати у парламент на радість Порошенку, то жодний його генерал-лизоблюд не буде покараний, і будуть провали і на фронті, і у спцслужбах (як з Семочко), і у тилу горітимуть артсклади регулярно.

  Безконтрольність, відсутність відповідальності – от головна риса нинішнього режиму. Від непокараних злочинів на Майдані і аж до нинішніх катастроф.

  ***

  За моїми даними, у Ічні не було встановлено систему захисту від безпілотників. Її купили за наші з вами гроші, але тримали у ящиках, попри вказівку розгорнути і запустити.

  Джерело: блог Ігоря Луценка

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ