Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Це ти, владо дикого капіталізму, привела ляшків у парламент

  • Іван Бокий

   Політик. Народний депутат України VII-V скликань

  • Розсилка
  Це ти, владо дикого капіталізму, привела ляшків у парламент

  Популізм може бути різний, це так, але в масі своїй це біль суспільства, і ті, хто не чує його, приречені рано чи пізно зійти з політичної сцени...

  Популізм - у Гройсмана лайка. Нині дуже модна лайка. Майже матюки. А чи так це? На прикладі нашої професії доведу, що ні. Фронтовики, рядові, з окопів, розповідали мені, як піднімав їх на бій не талант полководців, а знаменитий памфлет Іллі Еренбурга «Убей немца», геть розкритикований Сталіним відомо за що. Але ніхто краще за Еренбурга не сказав , за що б'є ворога солдат - за рідний дім, за вбитих рідних, за недосяжне щастя. То був популізм? Ні, біль. І солдату не гріла душу правда Сталіна, у нього був свій рахунок нацизму, геніально відчутий письменником. Інший приклад. Коли «Известия» очолив великий (справді великий, попри деякі загони) реформатор радянської преси в бік її олюднення Олексій Аджубей, зять Хрущова, він незлюбив Татьяну Тесс за її мораліте і поклав собі звільнити їі. Та якось побачив, які мішки листів несуть їй щодня, прочитав цілу гору їх і збагнув, який масив соціального болю викликає і гасить словом її публіцистика - і взяв Тесс у союзники в реформуванні газети. Вона була популярною популісткою, але хто ще так чув душу народу? В політиці, звісно, складніше, але не дуже. Треба відчувати і чути народ, а не міклошів і бальцеровичів. Розумію, як непросто слухати патякання ляшків про скотиняк, та ще знаючи, хто за ними стоїть, але ж це ти, владо дикого капіталізму, привела ляшків у парламент за своїми правилами гри, і якщо вони порушують ці ваші правила і кажуть те, що болить людям, - їжте кислиці і чуйте.

  Популізм може бути різний, це так, але в масі своїй це біль суспільства, і ті, хто не чує його, приречені рано чи пізно зійти з політичної сцени. Творці дикого, повторюю - дикого капіталізму ще не відчули глибини народного болю і гніву, а популісти, які б вони не були, навіть зеки-шахраї, відчули, і хто буде винен, якщо порошенки-луценки-гройсмани не стануть на бік народу? Так, краще не стане, якщо владу візьмуть ляшки. Але і владі стояти в обороні здирства і офшорів з божевіллям девальвації і тарифів - копати могилу країні і собі.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ