Чому потрібно переписати скандальну сьому статтю освітнього закону

  Чому Верховна рада все робить через дупу? Ну чому не зробити чесно і прозоро, і по-людськи та ще й з першого разу?
  Попросили вас написати як сказано в рішенні Конституційного суду «навчання - українською мовою, мова меншин може вивчатися» і прикласти якусь мовну модель, яка вже існує в країнах, наприклад, Польську. Сьогодні там меншини вчать три уроки на тиждень мовою меншини. То так і зробіть - прикладіть, а як сусідні держави почнуть дорікати, то
  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • 12 Вересня, 16:19
  • Розсилка

  Чому Верховна рада все робить через дупу? Ну чому не зробити чесно і прозоро, і по-людськи та ще й з першого разу?

  Попросили вас написати як сказано в рішенні Конституційного суду «навчання - українською мовою, мова меншин може вивчатися» і прикласти якусь мовну модель, яка вже існує в країнах, наприклад, Польську. Сьогодні там меншини вчать три уроки на тиждень мовою меншини. То так і зробіть - прикладіть, а як сусідні держави почнуть дорікати, то покажіть їм ті країни, де ця мовна модель працює. Які претензії, он в Польщі так.

  Прикладіть іншу мовну модель, наприклад країн Балтії. Знову до вас з доріканнями? А ви їм носом тицьніть, у яких країнах це працює.

  Ні, нашому Міністерству треба всіх надурити. Нашим депутатам, як завжди, немає коли вникнути в суть. Вирішили всім догодити, схрестити вужа з носорогом, і сусіднім країнам вклонитися і українцям рота заткнути. В результаті втулили всупереч рішенню Конституційного суду вкрай шкідливе для України «навчання мовами меншин», сюди ж приліпили і вивчення мов меншин, і мовну модель якусь ліву зліпоцяли, схрестивши навчання з вивченням. Намутили таке, що чорт ногу зламає. В результаті нікому не догодили. Власний народ злий, сусідні країни сердиті.  Та догодіть уже нарешті комусь одному, - своєму народові догодіть! Всім ніколи не сподобаєтеся все одно. Своїм хоча б сподобайтеся.

  Перепишіть к чортам собачим ту 7 статтю про «Мову освіти». Напишіть так, як давно роз'яснив Конституційний суд, так, як просили напочатку: Навчання - українською мовою, мови меншин - можуть вивчатися, і прикладіть схему, як саме вивчатися: чи як у Польщі, чи як у країнах Балтії, чи як у Канаді.

  Е-е-е-е! Спробуйте тільки знову двомовність пхати і знову якісь схрещені експерименти тулити. Ми всі за Вами слідкуємо. Зробіть уже нарешті по-людськи, а не через *адницю. Для України зробіть. Так, по-людськи, це важко. А ніхто й не казав, що будувати сильну країну буде легко.

  Джерело: блог Лариси Ніцой

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Грабовський
  Сергій Грабовський

  Політичний аналітик

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ