Скандал з Amnesty International. Росія кидає всі сили на інформаційну атаку
Заяви міжнародних правозахисників лише початок нової хвилі інформаційної війни
Всі трохи винні. Це не лише позиція Amnesty International, яку віднині варто перейменувати в Гамнисті Інтернешнл. Це – солідарна й вишукано-маніпулятивна позиція всіх міжнародних організацій, які «посередині».
Посередині – це коли на засадах «об’єктивності» моніториться війна з позиції двох сторін, однаково потерпілих. Нам, безпосереднім жертвам, це не зовсім зрозуміло – те, що наша війна для гуманітарних, а тим паче правозахисних організацій, є війною з двома сторонами. Для них усяка війна є такою.
На цій догматиці, вкрай застарілій і лицемірній, будується вся так звана гуманістична, людинолюбна, незаангажована доктрина правозахисту, де навіть убивця має права. Це – каргокультовий фетиш усього правозахисного руху як такого. Він в окремо взятій мирній реальності – чудовий, і я теж стою на засадах людиноцентричності. Та в умовах війни, тим паче терористичної, цей фетиш ламається вщент.
Звідси – дикі й огульні звіти й заяви, бо Росія, на жаль, диверсійно працює на міжнародній ниві й пропихає свої наративи, загорнуті в відірвані від реалій правозахисні норми-тонкощі. Отакі серединні білопальтові заяви «спостерігачів за війною з обох сторін» – дзвінка підказка Україні негайно почати на міжнародній арені адвокатування своїх наступальних дій.
Усе було добре, доки ми займали захисну, оборонну позу. Тепер, коли поза змінилася і наступальні операції, ясна річ, мають інший градус загроз, – треба вести потужну роз’яснювальну кампанію на предмет того, що деокупаційні дії ЗСУ на своїй суверенній території – це не «всі трохи винні», а «ми звільняємся від окупанта» згідно з усіма конвенціями.
На жаль, війни не проводяться на безлюдді. Тому Гамнисті Інтернешнл нехай строчать свої звіти, а нам своє робить. Ми, жертви геноциду, ніколи не збагнемо стояння посередині чи над процесом у білому пальто. Нам і не треба цього розуміти.
А от Червоний Хрест я би не скидав в одну купу з Amnesty International. Як на мене, там цілком інший сюжет. Я б висмикнув його з загального клубка ненависті до «імпотентних міжнародних органів».
Ніякий Червоний Хрест, ні Зелений, ні Синій, ні Жовтий – не давали гарантій безпеки для азовців. Достатньо перелопатити всі офіційні джерела міжнародних структур, якими наші прикрили здачу в полон азовців, – ви нічого не знайдете ні на їхніх сайтах, ні одного ком’юніке керівників цих міжнародних організацій.
Єдине джерело заяв про гарантії Червоного Хреста – це українські топ-посадовці. Жодна з їхніх заяв не була підтверджена й верифікована цими організаціями. Отже, є сенс припустити, що просто-напросто напустили всім диму в очі й змусили на слово повірити про гарантії безпеки. Це виглядає на перекладання відповідальності за подальшу долю наших хлопців на когось міфічного.
Якщо ми з лютого чуємо гвалт, що всі міжнародні організації імпотентні – то нашо було малювати картинку «евакуації» під гарантії імпотентних організацій? Які тепер роблять круглі очі й дізнаються про свої гарантії лише після Оленівки.
Коментарі — 0