Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Спроба підмінити Майдан

  • Сергій Висоцький

   Народний депутат

  • Розсилка
  Спроба підмінити Майдан

  Кияни до нового містечка з палаток не прийдуть. Бо те що мертве, померти не може

  Подивився відео з вечірніх подій під Радою. Фото побитого Барни... Також подивився деякі дописи про Майдан-3, кияни підходьте, стоїмо і таке інше. І зрозумів що відбувається. 

  Це спроба підмінити поняття Майдану Антимайданом. 

  Показати, що Майдан - це планово зорганізована ненависть, агресія та хаос. Саме цією ідеєю фікс живе Кремль з 2014 року. І саме тому я певен, що вчорашні вечірні події не могли обійтись без участі (на тому чи іншому рівні) наших східних «братів».   Я хочу нагадати вам, що Майдан ніколи ніким не скликався. Якщо Европротест був спланованою акцією опозиції, та спланованою акцією Банкової, яка намагалася створити на противагу акції опозиції свій Майдан без політиків, саме Революція Гідності почалася спонтанно 1 грудня. Коли проти побиття студентів вийшов Київ та солідарно поруч один з одним стали усі верстви суспільства. Політичні вожді не грали у ній провідної ролі і часто були вимушені встигати за вимогами мітингарів, а не формувати їх. 

  Окрім того, насилля з боку Майдану носило оборонний та охоронний характер. Майдан тільки симетричо відповідав насиллям на насилля. Тому у всіх, в тому числі і у міжнародних партнерів, було відчуття справедливості протесту. Насилля мітингарів почалося як відповідь на насилля влади, коли вона вирішила задушити протест замість того, щоби вести політичні перемовини з ним. 

  Що ми побачили вчора? Вдень - звичайний політичний мітинг. На який вийшла велика частина притомних людей. З ними потрібно вести діалог, приймати разом політичні рішення. Переконувати їх у своїх політичних поглядах. Наприклад, свій погляд на політичні вимоги мітингу я окреслив вчора вдень. 

  Ввечері та вночі ми вже бачили в чистому вигляді Антимайдан. Людей, яких не цікавить політика чи політичний механізм вирішення кризи. Людей, які діють агресивно заради самої агресії і зухвало заради самої зухвалості. Людей, які замість співпраці хочуть посіяти ворожнечу та хаос. Насиллям спровокувати ще більше насилля. За своєю сутністю це і є Антимайдан. 

  Тому, на мій погляд, треба розділяти денні та нічні події. Це по-перше. По-друге, розуміти, що поки громадяни протестують без насилля та гранат - вони мають на це священна право. Навіть громадяни з Антимайдану. По-третє. Треба забезпечити роботу парламенту, так як саме у зриві роботи парламенту, у неухваленні принципових законів зацікавлені як зовнішній агресор, так і та частина Банкової та «Оппо-блока», яка в союзі хоче скористатися протестом для нагнітання політичної кризи та посилення свого впливу на президента. У четвертих - нікого не чіпати. Палатки на Грушевського можуть стояти. Громадяни можуть протестувати. Якщо влада не буде першою провокувати насилля, нічого з цього нового палаточного містечка не вийде. Тому що кияни туди не прийдуть. Бо те що мертве, померти не може.

  Джерело: блог Сергія Висоцького

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ