Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українській церкві потрібна визнана автокефалія, а не пишні титули для предстоятелів

  • Юрій Чорноморець

   Провідний сучасний український теолог і патролог, філософ

  • Розсилка
  Філарет - Українській церкві потрібна визнана автокефалія, а не пишні титули для предстоятелів
  Філарет

  Скоріше Янукович - легітимний президент, ніж почесний патріарх - патріарх як предстоятель

  Коментар до слів почесного патріарха.

  1. Раз є почесний патріарх - це ще не значить, що є патріархат.

  2. ПЦУ дано статус автокефальної церкви, предстоятель якої - митрополит і носить титул Київського митрополита. Дай Боже, щоб у такому статусі визнали інші помісні церкви, окрім Константинопольського патріархату, про свій патріархат говорити ще рано. Не раніше років п'яти треба, щоб пройшло. І взагалі - навіщо патріархат? Нам потрібна визнана автокефалія та єдність, а не пишні титули для предстоятелів.

  3. Наявність двох Київських єпископів і так все утруднює. Тому ще й претендувати на реальне предстоятельство після відмови від предстоятельства - ну це взагалі повний канонічний безпредел. Скоріше Янукович - легітимний президент, ніж почесний патріарх - патріарх як предстоятель.

  4. Рухатися в управлінні Церквою треба не у бік зміцнення Синоду як митрополитбюро, а у бік частішого скликання Архієрейського собору і вирішення максимального числа питань саме на ньому. Спілкування єпископів - велика річ.  5. Якщо патріарх Філарет хотів співслужити із митрополитом Епіфанієм, але не хотів ставати на друге місце - треба було їхати у Стамбул, служити на Фанарі із Вселенським, і один би став з одного боку, інший - з іншого, а перше місце було б за Всесвятішим Варфоломієм.

  6. Собор, який відбувся 15.12.19 був собором українського православ'я, томос наданий українському православ'ю. А головував на соборі представник Вселенського патріарха, а не п.Філарет тому що самі українські єпископи про це попросили. Якби у когось було менше гордості і глупості, то треба було після реабілітації 11.10.19 збиратися самим - і як очікував, що зберуться 14.10, в крайньому разі 19.10, виберуть Предстоятеля самі, керівні органи оберуть і тому подібне. Все це елементарна була річ все зробити і дати грекам все готове, вони були готові все схвалити. Ні, чомусь тягнули, говорили вселенському - Ви скличте, у нас не виходить, а потім замість «дякуємо за допомогу у відповідь на наші прохання!» - «це був собор Константинопольського патріархату». Боже, як це низько і підло по відношенню до вселенського православ'я, яке щиро допомогло.

  7. Розповіді про те, що хтось когось не поважає, мало зустрічається із почесним патріархом і тому подібне - повна неправда. Усі були на 90-річчі, і культ особистості п.Філарета зашкалював ще більше, ніж завжди. І усі - усі до одного - були готові й далі підтримувати цей культ і постійне пошанування. Розповіді, що хтось від нього відвернувся - це просто маніпуляція, як і все інше.

  8. Молодій команді треба побільше працювати над демонстрацією єдності Церкви.

  Джерело: блог Юрія Чорноморця

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Олександр Палій
  Олександр Палій

  Політолог

  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ