Корупція в оборонці: суд обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми
Прокурори наполягали на утриманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави в 23 млн гривень
У вівторок, 5 травня, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми несплати майже 50 мільйонів гривень податків у оборонній сфері.
Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
За інформацією ЗМІ, мова йде про Віталія Жукова, партнера засновника «Оптимумспецдеталь» Андрія Рогози, які були фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.
Фігуранту суд визначив запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5 млн 255 тисяч гривень. При цьому прокурори САП наполягали на утриманні під вартою з альтернативою застави в 23 млн гривень.
Також суд заборонив підозрюваному залишати Київ без дозволу слідчого, прокурора і суду, він зобов’язаний здати закордонний паспорт, а також носити електронний браслет.
Термін дії запобіжного заходу — до 3 червня 2020 року.
Нагадаємо, у квітні НАБУ оголосило підозру чотирьом чиновникам, що керували «Оптимумспецдеталь».
Розслідування фактів можливого ухилення від сплати податків ТОВ «Оптимумспецдеталь» розпочала Військова прокуратура ще навесні 2016 року та впродовж наступних трьох років слідчі та процесуальні дії в справі майже не здійснювалися. Аж поки в березні 2019 року ТОВ «Оптимумспецдеталь» не опинилась в центрі корупційного скандалу навколо закупівель ДК «Укроборонпром», викритого журналістами.
У відповідь 5 березня 2019 року двом з фактичних керівників ТОВ «Оптимумспецдеталь» Військова прокуратура повідомила про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України. Їм інкримінували ухилення від сплати податків у 26,6 млн грн. Один з підозрюваних зголосився цю суму сплатити до бюджету, про що публічно повідомив тодішній Генеральний прокурор Юрій Луценко.
Однак в подальшому Шевченківський районний суд м. Києва відмовив прокурорам у задоволенні клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків та закриття кримінального провадження за цим фактом. Як йдеться в ухвалі, не було наведено належних допустимих доказів про сплату 26,6 млн грн.
Тож 2 вересня 2019 року суд повернув прокурору клопотання, що означало: розслідування у кримінальному провадженні мало бути відновлено.
У листопаді 2019 року підслідність у цій справі постановою Генерального прокурора визначено за Національним бюро, оскільки події, які досліджувалися в межах цього провадження, перетиналися з іншими, які вже розслідували детективи НАБУ щодо ДК «Укроборонпром».
В подальшому детективи Національного бюро зібрали докази не лише того , що насправді сума податків, несплачених ТОВ, є більшою за раніше інкриміновані Військовою прокуратурою, а й здобули підтвердження, що вказані несплачені податки в подальшому були легалізовані шляхом вчинення низки незаконних фінансових операцій.
Слідство вживає необхідних заходів для встановлення інших осіб, залучених до реалізації корупційної схеми.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ексзаступнику міністра оборони Ігорю Павловському обрали запобіжний захід у вигляді застави на 168 тис. гривень. Павловський підозрюється у в причетності до схем з поставками палива.
Коментарі — 0