1 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
У цей день не варто витрачати багато грошей
Сьогодні, 1 липня, відзначається Всесвітній день боротьби проти бідності, День архітектури України та Міжнародний день анекдота. Православні віряни вшановують пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула.
День архітектури України
День архітектури України – свято, що святкують на території України 1 липня.
В Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.
Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові. Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.
Міжнародний день анекдота
Міжнародний день анекдота – 1 липня. Ідея святкування належить Вейну Рейнагелю, американському письменнику і графіку, в першу чергу відомого своїми історичними фантастичними романами. Свято було створене в 1994 році як привід відзначити офіційне закінчення півріччя.
Всесвітній день боротьби проти бідності
Спочатку цей день було означено як Всесвітній день боротьби за подолання крайньої бідності. Його відзначали неурядові організації світу з ініціативи Міжнародного руху за надання допомоги групам населення, що бідують .
Метою проведення цього дня є підвищення усвідомлення необхідності боротися за ліквідацію бідності та злиднів у всіх країнах, особливо в тих, що розвиваються, – необхідності, що набула першочергового значення.
Яке церковне свято
За церковним календарем, 1 липня вшановується пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула. Жили святі в I столітті нашої ери і були військовими в римському війську.
Леонтій був християнином і навертав язичників у віру. За це його наказали схопити і доставити до правителя – послали за Леонтієм двох стражників, Іпатія та Феодула. В дорозі один із них захворів і одужав після молитви Леонтія. Тоді обидва стражники увірували в Христа. Коли правитель дізнався про це, то розгнівався і змусив їх відректися від віри, а після відмови велів усіх трьох стратити.
Традиції дня
Раніше 1 липня відзначали як день бога Сонця Ярила. Сьогодні в багатьох селах України проводяться обряди та ритуали, пов’язані з поклонінням цьому слов’янському богу. Існує повір’я, що 1 липня – час, коли всі святі з язичницьким богом Ярилою міряються силою, а побороти його не можуть.
Вважається, що саме сьогодні відступають всі біди. Люди грали пісні, танцювали, билися кулаками, організовували ярмарки.
За традицією, якщо в цей день вмитися першою росою, можна стати красивішим і здоровішим.
Сон цього дня є віщим, про нього не можна нікому розповідати.
Народні прикмети
- Багато опадів обіцяють сніжну зиму
- Вранці немає роси – буде дощовий день
- Якщо з самого ранку на вулиці дуже душно, то день буде непогожим
- Ворони під хмари звиваються – до негоди
- Рожевий захід ввечері – на наступний день буде спекотно.
Що не можна робити
- Лінуватися.
- Витрачати багато грошей: в цей день варто тверезо оцінювати свої запаси і витрачати їх обережно.
- Скаржитися. У Ярилин день вважається, що людям, які не скаржаться на долю, Бог дарує багатство і успіх на найближчий рік.
- Не можна виставляти напоказ свої досягнення і заслуги, інакше удача може відвернутися.
Іменини
Іменини сьогодні святкують Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.
Коментарі — 0