Хто з депутатів не голосував за перейменування УПЦ Московського патріархату (повний список)

Хто з депутатів не голосував за перейменування УПЦ Московського патріархату (повний список)
За закон проголосували 240 нардепів, проти – 31

За результатами поіменного голосування, опублікованими на сайті Верховної Ради, «проти» висловилися чотири позафракційні та весь Опоблок

Сьогодні народні депутати ухвалили в цілому законопроект №5309 «Про внесення змін до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої розміщується за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Документ розроблено з метою гарантування державної безпеки та суверенітету України, а також з метою забезпечення суспільства повною та достовірною інформацією.

Завданням закону є забезпечення відповідності назв релігійних організацій, що входять до структури релігійної організації, керівні центри яких за межами України у Росії, статутам таких організацій.

Відповідно до документа, релігійні організації з центрами у Росії у своїй повній офіційній назві мають відображати назву того релігійного центру, частиною якого вони є.

За закон проголосували 240 нардепів, проти – 31.

Так, за результатами поіменного голосування, опублікованими на сайті Верховної Ради, «проти» висловилися чотири позафракційні парламентарі - Юрій Бойко, Юлій Іоффе, Сергій Дунаєв, Сергій Льовочкін, а також 27 нардепів з Опоблоку.

Нагадаємо, у листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на «Російську православну церкву» в Україні.

Як відомо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор православних церков України. На ньому обрали очільника Помісної церкви, яким став митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній. 6 січня у Константинополі він отримає Томос. 

Дивіться запис прес-конференції Ярослава Коцюби, асоційованого експерта Інституту світової політики, який проаналізував питання об’єднання Української православної церкви:

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: