Україна переводить стрілки годинників на зимовий час
Наступна доба автоматично збільшиться на годину
У ніч проти 30 жовтня о 4 годині ранку українці переходять на зимовий час. Відтак потрібно перевести стрілки годинника на 1 годину назад.
Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.
«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.
В Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».
Верховна рада кілька разів намагалася скасувати переведення годинників, але поки що безуспішно. У 2011 році депутати не змогли дійти єдиної думки, який час треба залишити – літній чи зимовий.
Навесні 2021 року парламентарі ухвалили в першому читанні законопроєкт №4201 («Про обчислення часу в Україні»), який пропонував закріпити по всій території країни єдиний київський час.
Передбачалося, що Україна залишиться на зимовому часі UTC+2 – природному для нашої країни. На користь відмови від переведення стрілок годинників в Раді говорили про доведені факти негативного впливу на здоров'я людей щорічного переходу на літній час.
Проте депутати не змогли затвердити законопроєкт у другому читанні та відправили його на доопрацювання.
Коментарі — 0