Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Гендиректор ДТЕК розповів, як компанія посилює енергобезпеку України

  • Розсилка
  Гендиректор ДТЕК розповів, як компанія посилює енергобезпеку України

  Програма ДТЕК з переведенням енергоблоків ТЕС з антрациту на вугілля марки «Г» дозволила знизити споживання імпортного антрациту в півтора раза

  Переведення чотирьох енергоблоків Придніпровської ТЕС на українське вугілля марки «Г» знизило споживання імпортного антрациту холдингом ДТЕК у півтора раза.  Про це генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко повідомив в інтерв'ю сайту «Економічна правда».

  «У нас три станції працюють на антрациті: Придніпровська, Криворізька і Луганська. Нашим пріоритетом була Придніпровська. Там за два роки ми перевели на марку «Г» чотири енергоблоки по 150 МВт кожен. Вже на початку 2019 року ця станція повністю відмовиться від антрациту. На Криворізькій наступного року плануємо перевести на марку «Г» щонайменше один блок 300 МВт », - сказав Тимченко.

  Програма ДТЕК з переведенням енергоблоків ТЕС з антрациту на вугілля марки «Г» дозволила знизити споживання імпортного антрациту в півтора раза - з 3 до 2 млн тонн на рік.

  «У 2017 році споживання у нас було в районі 3 млн т. Цього року буде близько двох мільйонів. Наступного, коли від антрациту повністю відмовиться Придніпровська ТЕС, і ми переведемо на марку «Г» один блок Криворізької ТЕС, обсяг знизиться ще, як мінімум на 200 тис. тонн в рік », - підкреслив він.  За даними Державної фіскальної служби, у січні-вересні 2017 року Україна імпортувала вугілля на суму $ 2,192 млрд. З Росії надійшло вугілля на $ 1,374 млрд (частка в імпорті - 62,72%), США - на $ 670,564 млн (30,59%), Канади - на $ 86,933 млн (3,97%), інших країн - на $ 59,532 млн (2,72%).

  16 лютого 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз енергетичній безпеці України і посилення захисту критичної інфраструктури». Серед зазначених заходів - модернізація блоків ТЕС, що працюють на імпортному антрациті з метою застосування ними вугілля газової групи вітчизняного видобутку (марка «Г»).

  ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ