НАБУ продовжує поширювати маніпуляції щодо Роттердам+, — адвокат
28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність доказів вини підозрюваних
Національне антикорупційне бюро, всупереч висновкам комплексної експертизи Служби безпеки України про відсутність будь-якої шкоди від дії формули «Роттердам+», продовжує тиражувати дані власної сфабрикованої «експертизи» від 2019 року.
Про це повідомляє адвокат сторони захисту Наталія Дригваль у своїй статті на сайті «Обозреватель».
«У пресі тривають маніпуляції у справі «Роттердам+» навіть після офіційного закриття справи. Початкова «експертиза» НАБУ була підготовлена особами, які не мають на це право, на базі інформації, яку не можна було використовувати, й на базі методики, яку ніхто не підтвердив. В результаті таких маніпуляцій з боку детективів НАБУ були вручені необґрунтовані підозри», - зазначила Дригваль.
За її словами, «експертиза», на яку посилається НАБУ була всупереч закону виконана одним детективом бюро за дорученням іншого. В основу «експертизи» лягло ніким не підтверджене припущення НАБУ, що ставка фрахту начебто не повинна була включатися в формулу.
«Слідчі самостійно ухвалили рішення, що фрахт нібито не повинен бути включений у формулу розрахунку ціни вугілля, а встановлення єдиної ціни для імпортованого та вітчизняного вугілля вони чомусь вважають незаконним. У підсумку «експерт» не спростовував неправдиву теорію слідства, а лише підтверджував арифметичний розрахунок, виконаний на підставі цієї теорії», - додала адвокат.
Також ця «експертиза» проводилася не на підставі первинних документах, як цього вимагає закон, а на даних, які не мали жодного відношення до розрахунку НКРЕКП за формулою «Роттердам+».
Наталія Дригваль вкотре наголосила, що згідно з опублікованою постановою САП про закриття справи, в діях осіб, яким рік тому були висунуті ці підозри, взагалі відсутній склад злочину.
«Такого висновку детективи дійшли після проведення комплексної експертизи, замовленої в СБУ та інших шанованих експертних установах. Виходячи з повідомлення САП, є очевидним, що «експертиза» НАБУ, зроблена до вручення підозр, не має ніякої юридичної сили та є маніпуляцією», - підсумувала Дригваль.
Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність достовірних і вичерпних доказів вини підозрюваних.
11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули «Роттердам+». До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.
Термін досудового розслідування у справі «Роттердам +» закінчився 8 серпня. НАБУ і САП не змогли направити справу в суд і зупинили розслідування на невизначений термін.
Коментарі — 0