Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Росія намагалася знищити виробництво української вибухівки - експерт

  • Розсилка
  <span>&nbsp;Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов&nbsp;</span> - Росія намагалася знищити виробництво української вибухівки - експерт
   Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов 
  Фото: fru.org.ua

  За словами Голубова, «металургійне лобі» хоче зберегти свої високі доходи

  Російські та білоруські компанії намагалися знищити виробництво української вибухівки та урану, а їхні українські партнери в цьому допомагають. Таку думку ЗМІ висловив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

  «Нещодавно українські виробники сірчаної кислоти були на межі зупинки через значно занижені ціни російського і білоруського імпорту і його істотного зростання. Але справа тут не тільки в економіці. Спроби росіян разом з українським металургійним лобі знищити внутрішнього виробника кислоти і поставити цілі галузі в залежність від імпорту небезпечні для обороноздатності нашої держави», - заявив Голубов.

  Він підкреслив, що сірчана кислота є незамінним компонентом не тільки у промисловості, але й у видобутку і збагаченні уранової руди і виготовленні вибухівки та боєприпасів.

  «Російські виробники і їхні українські партнери вкладають великі кошти у монополізацію ринку в Україні. Шкода, що їм допомагають і деякі українські чиновники. Новий сплеск піар-кампанії на підтримку російсько-білоруського імпорту стався після недавнього рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ). Мінекономрозвитку після звернення українських виробників ввів квоти на імпорт кислоти протягом 3-х років. Росіяни і їхні українські партнери тепер намагаються скасувати це рішення», - зазначив президент Союзу хіміків України.

  За словами Голубова, «металургійне лобі» хоче зберегти свої високі доходи і через ЗМІ розгорнуло масштабну кампанію.

  «Українців залякують економічним «армагедоном» (включно з нібито падінням курсу гривні, відключенням цілих міст від тепла тощо) - все це не відповідає дійсності. А рішення МЕРТ спрямоване на захист внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції з боку російського бізнесу. Вітчизняний виробник здатний легко забезпечити весь попит на сірчану кислоту, у тому числі для потреб оборони», - підкреслив експерт.

  Голубов також нагадав, що російський і білоруський продукт є відходом виробництва в нафтохімії і кольорової металургії, тому ціни на нього значно менше собівартості сірчаної кислоти українських виробників. Це не дозволяє їм конкурувати з росіянами і білорусами на рівних умовах, і могло призвести до залежності України від імпорту вибухівки та урану.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ