Тариф за доставку газу. Оператори заявляють про 1,2 млрд грн збитків з початку року

Тариф за доставку газу. Оператори заявляють про 1,2 млрд грн збитків з початку року
Тарифи на доставку (розподіл) газу, що діють з січня по червень 2020 року, не покривають третини поточних витрат операторів газорозподільних компаній

Збитковий тариф на розподіл (доставку) газу, встановлений НКРЕКП на перше півріччя поточного року, дозволяє профінансувати лише 70% собівартості послуги доставки газу

Газорозподільні компанії в період з січня по квітень 2020 року зазнали збитків на суму 1,2 млрд грн.

Збитковий тариф на розподіл (доставку) газу, встановлений НКРЕКП на перше півріччя поточного року, дозволяє профінансувати лише 70% собівартості послуги доставки газу.

Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапне приведення тарифів на доставку газу до економічно-обґрунтованого рівня: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тому Держрегулятор встановив свідомо збитковий рівень тарифу на першу половину 2020 року. Компенсація збитків Операторам ГРМ запланована тільки в другому півріччі цього року.

Тарифи на доставку (розподіл) газу, що діють з січня по червень 2020 року, не покривають третини поточних витрат операторів ГРМ, що працюють під брендом РГК. Тільки за чотири місяці (січень - квітень) поточного року це призвело до збитків газорозподільних компаній на суму 1,2 млрд грн. Ситуацію ускладнили неплатежі клієнтів, коли в умовах карантину Оператори недоотримали за свої послуги 500 млн грн.

Всі кошти, отримані за доставку газу, оператори ГРМ використовують на пріоритетні в умовах карантину напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників.

Занижений розмір тарифів, який був затверджений НКРЕКП, робить неминучим подальше зростання неплатежів і зростання боргів перед оператором ГТС. Це призведе до платіжної кризи в системі доставки газу споживачам, банкрутства підприємств газотранспортної галузі, розбалансування всієї газової системи країни і ставить під загрозу її безпечну роботу.

Вирівнювання тарифів на розподіл до економічно обґрунтованого рівня зупинить накопичення боргів в газотранспортній галузі. Дія економічно обґрунтованих тарифів, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести газотранспортну галузь максимально близько до точки беззбитковості. У випадку реалізації такого сценарію фінансовий стан операторів ГРМ стабілізується і дозволить прситупити до вирішення боргових проблем газової галузі, що накопичилися за останні п'ять років.

До відома, Регіональна газова компанія - сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу, що підвищують стандарти обслуговування. Серед таких послуг - єдиний контакт-центр і телекомунікаційні послуги щодо захищеного онлайн доступу клієнтів до особистих рахунків. Клієнтами компанії є 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких перебуває понад 200 тис км газопроводів і 8 млн побутових споживачів газу.

 

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: