Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Європейській асоціації вугілля запропонували свій варіант корекції «Роттердам +»

  • Розсилка
  У Європейській асоціації вугілля запропонували свій варіант корекції «Роттердам +»

  На думку експертів Європейської асоціації вугілля та лігніту - EURACOAL - коректні зміни можуть стосуватися лише відмови від 12-ти місячного періоду, за яким НКРЕКП виводить середньозважену ціну енергетичного вугілля.

  «Альтернативний підхід міг би включати два компоненти - фіксовану вартість накладних витрат з ARA, які б переоцінювалися через певні узгоджені проміжки часу, і варіативну частину - API2», - вказується в оприлюдненому на офіційному сайті НКРЕКП звіті Європейської асоціації вугілля та лігніту - EURACOAL.

  В цілому, експерти EURACOAL визнали прив'язку ціни енергетичного вугілля в Україні до індексу API2 основного європейського хабу ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен) обґрунтованим підходом.

  «В Україні ціноутворення регулюється державою. НКРЕКП використовує методологію, що спирається на хаб Північно-Західної Європи - індекс API2. Це властиво нинішньому європейському ринку, оскільки є немало прикладів країн, де ціна на вугілля не оцінюється по API2. Це індекс є найкращим індикатором зміни цін на вугілля для України», - підкреслюється в звіті.

  Формула «Роттердам +» була введена постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2017 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії». Згідно даної постанови в ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен)

  23 серпня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала формулу «Роттердам +» в зв'язку з початком дії нового ринку електричної енергії

  Європейська асоціація вугілля та лігніту - EURACOAL - є зонтичною організацією європейської вугільної промисловості.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ