Еколог розповів, чому у столиці брудне повітря
Експерт назвав умови, за яких у Києві стане легше дихати
Київ вже кілька днів поспіль продовжує перебувати у числі міст із найбруднішим повітрям через збіг двох факторів: туман та наслідки людської діяльності. Таке пояснення для складної екологічної ситуації в українській столиці наводить у коментарі «Главкому» директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
«У жовтні традиційно сильні тумани – такі, яких немає ані літом, ані зимою. Порівняти ці тумани можна із риболовною сіткою, у яку спіймалась риба – забруднюючі речовини. Їхня взаємодія створює смог», – пояснив він.
За словами Борейка, коли температура повітря дещо знизиться, перестануть утворюватися тумани, а отже, зникне смог. Вітри, дощі також сприятимуть зникненню смогу.
«Збільшення кількості зелених насаджень могло б покращити ситуацію, але несуттєво. Проблеми з екологією треба вирішувати комплексно, а доки влада не бажає цим займатися – матимемо смог», – резюмував еколог.
Як повідомляв «Главком», станом на сьогоднішній ранок Київ знаходився на 6 місці у світовому рейтингу міст за рівнем забруднення повітря. Ситуація в столиці України описується як «нездорова для чутливих груп». Про це свідчать дані ресурсу Iqair, що відстежує рівень забруднення повітря в режимі реального часу.
Коментарі — 0