Епідеміолог: Карантинних обмежень, запроваджених сьогодні мало. Києву треба зупиняти транспорт

Епідеміолог: Карантинних обмежень, запроваджених сьогодні мало. Києву треба зупиняти транспорт

Епідеміолог Александрін: «Якщо у громадському транспорті буде заповнено понад 50% сидячих місць, то про яку ефективність обмежень можна говорити?»

фото: rbc.ua

Александрін: аби протидіяти спалаху Covid-19 у столиці, потрібно почати із зупинок громадського транспорту

Обмежень, які передбачає ухвалений сьогодні локдаун (що починає діяти з 20 березня), недостатьо. Таку думку у коментарі «Главкому» висловив кандидат медичних наук, керівник Націнальної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін.

«Дуже просто визначати, чи припинять люди заражатися: для цього достатньо вийти у понеділок у годину-пік на зупинку громадського транспорту і подивитися, скільки людей стоятиме поруч. Якщо у громадському транспорті буде заповнено понад 50% сидячих місць – а заповнено буде більше – то про яку ефективність обмежень можна говорити?», – зазначив він.

За словами Александріна, починати локдаун треба було б із повної зупинки транспорту, а також закриття дитячих садочків.

Лікар підкреслив, що коронавірус швидко мутує, і є ризики того, що в Україні, яка не встигає із вакцинопрофілактикою, ці мутації ще пришвидшаться.

«Так, у нас вже виявили і британський, і південноафриканський штами, і ще кілька інших. Зауважу: нині коронавірусна хвороба помолодшала: з’явилися важкі випадки серед молоді, серед дітей. Інколи йдеться не просто про шпиталізацію у стані середньої важкості, а й про реанімацію», – додав Александрін.

Андрій АлександрінАндрій Александрін

Александрін також висловив думку, що запроваджувати суворі карантинні обмеження по усій країні треба було б хоча б два тижні тому, коли вже було зрозуміло, що країну і, зокрема, Україну ось-ось накриє чергова хвиля коронавірусної хвороби.

Як повідомлялось, у зв’язку із погіршенням ситуації із захворюваністю на коронавірус у столиці, Київ запроваджує суворі карантинні обмеження.

Буде заборонено:

  • робота закладів культури;
  • будуть зачинені кінотеатри, театри, музеї, концертні зали;
  • робота торговельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії);
  • підпадає під заборону проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 квадратних метрів на одну особу;
  • заборонене проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших). А також – присутність глядачів на спортивних змаганнях;
  • заклади громадського харчування працюватимуть виключно на виніс;
  • працюватимуть за дотримання суворих норм та без роботи кафе – авто-заправочні станції;
  • перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Як і фітнес та спортивні зали – але без групових занять;
  • Також поки працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно;
  • Усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу;
  • приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури;
  • Громадський транспорт столиці працюватиме в звичному режимі, однак з дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50 відсотків.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: