Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Де цікаво з дітьми: 10 музеїв у Києві

  • Розсилка
  Де цікаво з дітьми: 10 музеїв у Києві

  Діти від природи дуже захопливі натури. І захопити новими знаннями їх просто!

  Потрібно знати місця, де їм буде цікаво і пізнавально водночас. А головне – куди вони захочуть прийти ще раз. Отже, музеї!.. Спокійно. Цікаві музеї.

  Музей «Хутір Савки»

  _MnW58s8ycg
  «Музей живої історії і в печі приготованого борщу» – так називають експозицію етнічної культури організатори та екскурсоводи. Цей комплекс гарний тим, що всі експонати тут інтерактивні. У хатах можна розписувати писанки, освоювати ткацький верстат, готувати їжу, а на пташиному дворі – годувати гусей! Територія музею – НЕ шкільний клас, а історія – не нудна, «запорошена» наука, тому подавати її потрібно цікаво, як для себе!
  Місцезнаходження: Київська обл., с. Нові Петрівці, вул. Кірова, 50, тел. 067 593 11 00.
  Графік роботи: музей працює за попереднім замовленням екскурсій.

  «Магніт», галерея цікавих наук, інтерактивний музей

  Mol2gZ6Ch8I
  Галерея цікавих наук – це перший в Україні освітньо-розважальний центр для дітей, створений для вивчення законів науки і явищ навколишнього світу в інтерактивній, ігровій формі. Все дуже по-європейськи: можна крутити, торкатися, проводити тест-драйви, приміряти на себе.
  Організатори все так розумно продумали і цікаво влаштували, що дитина, лише змахнувши рукою, вже бере участь у науковому експерименті. Кожен експонат супроводжується пояснювальним текстом і компетентною розповіддю екскурсовода.
  Місцезнаходження: вул. Борщагівська, буд. 154 (ТЦ «Мармелад»), тел. (099) 089-00-60.
  Графік роботи: розклад і вартість уточнюйте за телефоном.

  Етнографічний музей «Пирогово»

  pirogovo06
  Музей народної архітектури та побуту України під відкритим небом розташувався в межах Києва. На сьогодні це найвідоміший етнографічний музейний комплекс-парк України. Експозиція була відкрита в 1976 році і представляє всі історико-етнографічні регіони України (XVIII – початок XX століть). Тут і хати, і дерев’яні храми, млини, управа і школа, а також величезна колекція побутових речей і виробів наших предків.
  З усім цим багатством діти знайомляться не під зауваження строгих бабусь-адміністраторів музейних залів, а під спів птахів і шелест листя. Музей під відкритим небом – найкращий спосіб познайомити дітей з історією, не ущемлюючи їхньої волі.
  Все, починаючи з карти комплексу, закінчуючи внутрішнім оздобленням будинків, за словами етнографів, представлено точно так само, як у XVI-XVII ст. Як вітряні млини, так і посуд було зібрано і привезено сюди з усієї України.
  Сільськаа хата, втім, як і наш сучасний будинок, була візитною карткою господаря. Етнограф з першого погляду визначить сімейний бюджет родини, що мешкала в хаті. Оцінить зручність розташування будинку та підходів до нього, чи міцні стіни і чи надійний дах. Про хазяйновитість «господині» свідчить наявність намальованих знаків на стінах і вікнах. А ось деякі з них, наприклад, червоні квіти, птахи на хвіртці, вказують на те, що в будинку на виданні донька чи син.
  Впевнені, що після екскурсії ви й самі зможете розбиратися в історичному минулому не гірше етнографів.
  Місцезнаходження: Голосієве, село Пирогово, вулиця Красноземних, тел. (044) 526-57-65.
  Графік роботи: щодня з 10:00 до 17:00, по середах – санітарний день.

  Океанаріум «Морська казка»

  L1JShlRWRU8
  Не в Атлантичному, не в Тихому, а в океані дитячих розваг сховався наш власний океанаріум! Знайдете його на нульовому поверсі «Дитячого світу», що на станції метро «Дарниця». Спускайтеся і готуйтеся дивитися на всі боки, вгору, вниз і знову навсібіч. Коротше кажучи, вам доведеться крутити головою на 360 градусів, бо ви опинитеся у скляному тунелі, а за склом – вода, а у воді – тисячі екзотичних риб!
  Так і хочеться запитати: «Як усе це працює? Хто годує риб? А акул? Хто чистить цей величезний акваріум?..»
  Але спершу сюди потрібно потрапити, а потім вже уитати. І запитань у вас виникне безліч, і не лише господарських.
  Наприклад, тут вам розкажуть, що риба фугу – та сама смертельно небезпечна рибина, зовсім не риба фугу, а справжня риба-собака. І вона насправді просякнута отрутою! І простіше сказати, в якій частині 50-сантиметрового тільця цієї рибки її немає. Смертельна отрута є практично скрізь! Але ми замовкаємо, даючи можливість дослухати лекцію дітям уже безпосередньо на місці.
  Місцезнаходження: вул. Малишка, 3, «Дитячий світ», тел. (044) 500-70-22.

  Етнографічний музей-парк «Українське село»

  GGosamx4I6w
  Це більш новий і не такий великий за територією комплекс, як Пирогово. Але дуже затишний, цікавий і не менш автентичний.
  Основна тема композиції – українське село XIX століття. Тут представлено шість історико-культурних регіонів України: Середню Наддніпрянщину, Поділ, Полісся, Слобожанщину, Південь і Карпати. Основні визначні пам’ятки – хати з цих місць, які можна оглянути всередині і ззовні. Також є гуральня (винокурня), дровник, курник, шопа для зберігання сіна, хлібопекарня, кузня, гончарня. На території комплексу розташовується храм св. Дмитра, є дзвіниця.
  Місцезнаходження: Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Бузова, вул. Поляна Лісова, 60. Тел. (099) 333-0770.
  Графік роботи: щодня з 10:00 до 20:00

  Київський музей залізничного транспорту

  Gl_YHzEOMgM
  Музей історії залізничного транспорту розташований на центральному вокзалі «Київ-Пасажирський». У ньому представлені старовинні вагони і паровози, в які можна заходити, все там натискати, крутити і перевіряти. Гадаємо, особливо цікаво буде вивчити вантажні паровози, електровози, локомотиви, а також пасажирські вагони. Останні, звичайно, вже не в новинку, і все ж: побути господарем цілого вагона – надзвичайно! Однак радимо гуляти по вагонах з екскурсоводом. Так цікавіше.
  На виставці особливою пошаною користуються вагони відомих особистостей, таких, як Столипін, Ворошилов, Троцький, а також вагон, у якому було підписано попередній текст договору про об’єднання Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки. Це малюкові поки що зарано знати. Але для вас інформація дуже цікава. Не пропустіть! А дітлахам рекомендуємо проїхатися на ретро-поїзді! Буде така можливість.
  Місцезнаходження: пл. Вокзальна, буд. 1
  Графік роботи: 8:00 – 20:00 (перерва з 13:00 до 14:00), без вихідних

  Національний науково-природничий музей Національної академії наук України

  1U7KvwrfBrI
  Не бійтеся! Це тільки назва у нього така нудна і довга. Всередині – величезний світ природи, давньої природи. Понад 30 тисяч експонатів розкажуть вам про виникнення життя на Землі, процес еволюції; племена і народи, що заселяли територію України в давнину.
  Історія цього музею налічує практично 100 років. Під час Другої світової війни будівля сильно постраждала, тому довелося її зводити і реставрувати буквально по цеглинці. Багато експонатів теж було знищено. Але багато чого, а точніше, близько 30 тисяч експонатів, вціліли. І майже всі вони справжні, а не копії-муляжі! Понад те, спадщина музею примножується.
  Музей ділиться на секції або окремі композиції:
  – геологічна;
  – зоологічна;
  – ботанічна;
  – палеонтологічна;
  – археологічна.
  Знаменитий скелет мамонта, хатина кроманйонців, складена з кісток, гордість палеонтологічного комплексу музею – велика колекція скелетів палеозойських риб і неогенових (2-й період кайнозойської ери) ссавців, – ми впевнені, що дитина будь-якого віку все це з інтересом розгляне і послухає історії їхнього життя і причини вимирання.
  Як сама назва – Національний науково-природничий музей Національної академії наук України, так і правила тут суворі: не бігати, не шуміти, експонати руками не чіпати, доглядачку залів від читання і в’язання не відволікати:) Але це не завадило нашим дітям ходити під враженням від побаченого ще кілька годин.
  Місцезнаходження: вул. Богдана Хмельницького, 15. Науково-природничий музейний комплекс. Тел. (044) 235 01 85.

  Експозиція «Едемський сад» у Національному ботанічному саду ім. Гришка

  37foeIyF2z8
  Хочете погладити хамелеона або променисту черепаху? А сховатися під листом гігантської монстери? П'ять років тому в Києві відкрилася виставка екзотичних рослин, птахів і рептилій. І мешкають вони просто в купольних оранжереях, куди можна зайти і бродити там, скільки завгодно! Хамелеони, промениста черепаха, тропічні метелики, папуги і велетенські рослини: фікуси, монстери (їхній розмір настільки вражає, що можна припустити, від якого слова походить назва – «монстр»!)…
  Стоячи в цьому тропічному лісі, складно повірити, що перебуваєш у центрі столиці. Вдихаєш аромат квітучої стрелиції, слухаєш спів тропічних птахів, які люблять займати найвищі яруси величезного фікуса, – краса! Ніби потрапив на Балі або в Сінгапур.
  От би уроки ботаніки та біології проводили саме тут, серед південно-азіатських метеликів сімейств Папіліонід, Німфолід, Данаїдин, Морфид. Як цікаво самим спостерігати таїнство виходу живого тропічного метелика з лялечки. Тільки в цьому тропічному лісі можна почути ніжну пісню перлинних горлиць…
  Місцезнаходження: вул. Тимирязівска, 1. «Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України» (на Печерську) павільйон «Мініатюрна оранжерея».
  Графік роботи: понеділок–п’ятниця, з 10:00 до 18:00; субота-неділя з 10:00 до 19:00

  Музей метрополітену

  48JksTcg3Ys
  Експозиція складається з трьох частин – трьох залів, один з яких представляє історичну частину – факти про будівництво станцій метрополітену, другий – про служби та сучасний підземний транспорт, а зайдете в третій – і побачите інтерактивний макет (практично, справжній, але в мініатюрі) діючої станції «Дніпро».
  Місцезнаходження: пр. Перемоги, буд. 35, тел. (044) 238-44-94, +380 (050) 444-74-27
  Графік роботи: понеділок, середа – з 15:00 до 17:00; вівторок, четвер – з 9:00 до 12:00; п’ятниця–неділя – вихідні. Екскурсії проводяться за попередніми заявками для груп 5–20 осіб.

  Київський планетарій, астрошкола, астростудія

  ySLSFeykOQE
  Планетарій України не такий вже старовинний. Він відкрив свої двері в 1952 р. Спершу центр містився в будівлі Олександрівського костелу – першого великого католицького костелу Києва. Але потім для музею зірок збудували окрему будівлю, в яку ми заходимо і зараз. У новій будівлі встановлено апарат «Великий Цейс IV». Він дозволяє побачити близько 7000 зірок Північної та Південної півкуль.
  У планетарії є астростудія (студія космічного малювання) для дітей від 4 до 11 років і астрономічна школа для дітей від 6 до 11 років. У планетарії читають лекції з астрономії, географії, природознавства. Також там є космічне кафе, ігрова зона, сферичний кінотеатр (у ньому відбувається демонстрація зоряного неба, лекції з показом цифрових слайдів, відеофрагментів і спеціальних сферичних фільмів).
  Місцезнаходження: вул. Велика Васильківська, буд. 57/3, тел. (044) 287-75-08; (044) 287-01-82
  Вартість: залежно від показу.

  Джерело: Всвіті

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ