ГПУ попередила: швидкого подання в Раду на Розенблата, Полякова і Довгого не буде

ГПУ попередила: швидкого подання в Раду на Розенблата, Полякова і Довгого не буде
Борислав Розенблат

Генпрокурор прийме рішення про підтримку подань після надходження висновку юридичної служби ГПУ

Генеральна прокуратура України отримала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подання на народних депутатів Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата сьогодні близько 15:30. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

Вона поінформувала, що юридична служба ГПУ взяла документи на опрацювання щодо відповідності нормам закону «Про Регламент Верховної Ради України», а саме кожне подання «має бути вмотивованим і достатнім, містити конкретні факти і докази, що підтверджують факт вчинення зазначеною в поданні особою суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України».

«Тому надіслати подання до Верховної Ради на вищевказаних нардепів вже завтра, як наполягають окремі народні депутати, для розгляду їх на регламентному комітеті неможливо, оскільки Генеральна прокуратура має діяти в рамках діючого законодавства», - зазначила Сарган.

Вона повідомила, що генпрокурор прийме рішення про підтримку подань після надходження висновку юридичної служби ГПУ.

«Окрім того, у статті 219 закону «Про Регламент» вказується: «Голова ВР пропонує народному депутату, щодо якого внесено подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт, подати протягом п’яти днів письмові пояснення комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, і доручає зазначеному комітету надати висновок щодо подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата згідно із законом». У ст.220 зазначається, що «комітет … відповідно до закону визначає достатність, законність і обґрунтованість подання, законність одержання доказів, зазначених у поданні, і встановлює наявність відповідних скарг. Підготовку цього питання комітет здійснює у терміновому порядку, але в строк не більш як 20 днів», - додала Сарган.

Вона наголосила, що Генеральна прокуратура України неодноразово пропонувала змінити дані норми, аби оптимізувати процес розгляду подань у Верховній Раді.

Нагадаємо, в одному з ресторанів Києва співробітники НАБУ затримали охоронця народного депутата Борислава Розенблата за підозрою в отриманні хабара. При ньому були $200 тис. 

У НАБУ стверджують, що хабар, на якому затримали охоронця Розенблата, призначався двом нардепам.

Вони це заперечують і назвали подію «провокацією».

Подання на зняття недоторканності з народних депутатів Борислава Розенблата (БПП) та Максима Полякова («Народний фронт») було підписане 19 червня.

Наразі подання на зняття недоторканості з Розенблата та Полякова направлені генеральному прокурору.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: